Oświetlenie pełni bardzo ważną funkcję w każdym wnętrzu, dlatego przy wyborze lamp warto zwrócić uwagę na różne aspekty. Istnieje wiele ciekawych rozwiązań oświetleniowych, które oferują optymalną ilość światła i pięknie się prezentują. Wśród nich warto wyróżnić lampy sufitowe oraz oprawy wpuszczane w sufit – umożliwiające rozświetlenie całego wnętrza. Który rodzaj lepiej sprawdzi się w Twoim mieszkaniu?

Lampy wpuszczane a lampy sufitowe – różnice

Oprawy wpuszczane w sufit, zwane potocznie lampami wpuszczanymi to oświetlenie składające się z jednego lub kilku punktów świetlnych umieszczonych w niewielkiej oprawie. Ich cechą charakterystyczną jest minimalistyczny design i niewielki rozmiar – w zależności od rodzaju obudowy mogą być w większości wmontowane w sufit lub tylko wpuszczone w specjalnie przygotowane otwory przy użyciu poręcznych zaczepów. Zachowują prostą formę, a wdzięku dodaje im kolorowa obudowa.

Lampy sufitowe natomiast to oświetlenie bezpośrednio mocowane do sufitu, które jest widoczne w całości. Zazwyczaj lampy sufitowe umieszcza się w centralnym punkcie pomieszczenia, dzięki czemu można liczyć na równomierne oświetlenie przestrzeni. Ich największym atutem jest duża różnorodność form, które mogą współgrać z wystrojem pomieszczenia i podkreślać główny styl aranżacji. Wśród popularnych rozwiązań wyróżnia się m.in. lampy sufitowe wiszące oraz lampy sufitowe na listwie lub szynie.

Kiedy wybrać oprawy wpuszczane w sufit?

Oprawy wpuszczane w sufit to idealne rozwiązanie do wnętrz o małej powierzchni lub pomieszczeń, które mają nisko zawieszony sufit. W takim pokoju wiele osób marzy o optycznym powiększeniu przestrzeni, a zwisający żyrandol może całkowicie zrujnować wizję domowników. Oprawy wpuszczane w sufit to najlepsza opcja do niedużych wnętrz – pozwalają utrzymać otwartą przestrzeń i dobrze spełniają swoje podstawowe zadanie. Przy oświetleniu całego pokoju warto zamontować kilka punktów świetlnych na suficie w równych odległościach od siebie.

Lampy wpuszczane w sufit będą również dobrym wyborem przy oświetleniu wybranych stref w pomieszczeniu np. jadalni w kuchni czy strefy rozrywki w salonie. Za sprawą prostej formy i minimalistycznego designu gustownie prezentują się we wnętrzach w stylu loft, ale z powodzeniem mogą rozświetlać pokój urządzony w innym guście.


Więcej informacji oraz aktualnie dostępne produkty od renomowanych producentów znajdziesz w sklepie z oświetleniem Polskie Lampy.

W jakich wnętrzach lepiej sprawdzają się lampy sufitowe?

Lampy sufitowe to uniwersalne oświetlenie, które za sprawą dużej różnorodności modeli i ciekawych form umożliwia stylowe rozświetlenie każdego wnętrza. W zależności od preferencji, wielkości pokoju, motywu przewodniego czy budżetu – możesz wybrać lampę dopasowaną do Twoich potrzeb. Lampy sufitowe wiszące bardzo dobrze prezentują się we wnętrzach o dużym metrażu. Modele z kryształowymi elementami pięknie odbijają promienie światła, dzięki czemu w salonie lub sypialni panuje przyjemny nastrój. Lampy sufitowe w oprawach drewnianych bardzo dobrze komponują się z wystrojem rustykalnym i boho, z kolei modele na metalowej listwie wykonane z prętów o ciemnej kolorystyce będą idealnym dopełnieniem pokoju w stylu industrialnym.

 

 

 

 

 

 #Materiałsponsorowany