Plisy okienne pełnią zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Stanowią skuteczne zabezpieczenie przed nadmierną ilością promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. Ponadto gwarantują prywatność i ochronę przed wzrokiem sąsiadów. Dodatkowo stanowią element ozdobny okna. Jednak jakie modele warto wybrać i o jakich zaletach należy wspomnieć?

Najważniejsze informacje o plisach

Plisy okienne różnią się od siebie nie tylko materiałem, z którego zostały wyprodukowane, kolorem i fakturą, ale przede wszystkim przeznaczeniem. Pierwszą, najliczniejszą grupą są standardowe modele wykorzystywane do okien wyróżniających się typowymi rozmiarami i kształtem. Występują w praktycznie wszystkich kolorach, dzięki czemu dopasowanie ich do stylu pomieszczenia nie stanowi żadnego problemu.

Kolejną grupą są plisy przeznaczone do montażu na oknach dachowych. Wybrane modele są wyposażone w solidne i wytrzymałe linki wykonane ze stali. Z kolei inna podgrupa rolet jest oferowana wraz z prowadnicami gwarantującymi nie tylko szczelne zasłonięcie, ale również brak efektu samoistnego opadania.

Pozostałe rodzaje plis okiennych

Na szczególną uwagę zasługują plisy wyróżniające się nietypowym kształtem. Modele tego typu są przeznaczone do niestandardowych okien. Dotyczy to nie tylko rozmiaru, ale również kształtu. Plisy do okien typu łukowego, trójkątnego i okrągłego to kolejna podgrupa. Dużą popularnością cieszą się także modele przeznaczone do ogrodów zimowych. Podobnie jak pozostałe warianty umożliwiają częściowe lub całkowite zasłonięcie oraz odsłonięcie okna. Wszystkie rodzaje łączy prosty i przede wszystkim szybki montaż.

Nawet w przypadku niestandardowych okien, cała proces instalacji nie zajmuje zbyt wiele czasu. Plisy doskonale nadają się zarówno do pomieszczeń na parterze i na piętrze. Sprawdzą się w pokojach wyróżniających się dużym i umiarkowanym oświetleniem naturalnym. Uniwersalne zastosowanie sprawia, że takie elementy są montowane zarówno w domach, jak i mieszkaniach, a nawet biurach.

Zapraszamy: Multirolety - plisy okienne Łódź

 

 

 

 

 

 #Materiałsponsorowany