Choć styl nowoczesny na dobre rozgościł się w naszych domach, to jednak nadal wielu z nas tęskni za klasyką. Tradycyjny wystrój ma wielu miłośników, a ci wiedzą, że w tworzeniu spójnej aranżacji liczą się detale. Dlatego nie rezygnują z wizyt w sklepach z antykami – najlepiej tych internetowych. Znajdują w nich bowiem prawdziwe, odrestaurowane perełki, które wykorzystują do urządzania salonów czy sypialni. W tych drugich świetnie sprawdzą się zwłaszcza antyczne szafki nocne. 
 

Polski design, czyli stoliki nocne Art Deco

Jeżeli lubisz polską sztukę i chętnie wybierasz zabytkowe meble rodzimej produkcji, na pewno zainteresuje Cię szafka nocna antyk w stylu Art Deco. Był to styl, który w Polsce na popularności zyskał w latach 50. ubiegłego wieku. Charakteryzowała go regularność i geometryczne bryły, które przecież modne są także dzisiaj. Dlatego też świetnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami sypialnianymi. Kwadratowy stolik z szufladami na niewysokich nóżkach doskonale będzie wyglądał przy łóżku drewnianym lub tapicerowanym.

Warto zaznaczyć, że polskie Art Deco było interpretowane na wiele sposobów, dlatego niech nie zdziwią Cię awangardowe szafki z bocznymi półkami czy wcięciami. One też świetnie sprawdzą się w sypialni, pozwalając przechować koło łóżka książki, okulary, budzik i inne drobiazgi.

Sypialnia we francuskim stylu – stoliki nocne sprzed ponad 100 lat

Antyk niejedno ma oblicze, a w zależności od tego, jaki design jest Ci najbliższy, możesz zdecydować się na smukłe stoliki nocne misternie zdobione. To charakterystyczna dla końca XIX wieku sztuka francuska, była rozmiłowana w eleganckich formach. To wysokie konstrukcje na czterech cienkich, dekoracyjnie wygiętych nogach. U góry wykończone szufladami i blatem o widocznej, mocno zaakcentowanej strukturze drewna. Ciemniejsze i jaśniejsze klepki przenikają się, aby stworzyć naturalne wrażenie. Dopełnieniem całości są piękne srebrne uchwyty z misternymi rzeźbieniami. Całość prezentuje się bardzo efektownie, ale w codziennym użytkowaniu pozostaje niezwykle praktyczna. W szufladach zmieścisz najpotrzebniejsze drobiazgi, a na blacie postawisz lampkę nocną.

Powiew luksusu – stolik nocny intarsjowany lub z marmurem

Twoja klimatyczna sypialnia ma luksusowe wykończenie? Podkreślisz je jeszcze za pomocą stolików nocnych o wyjątkowym designie. Te z naszego zestawienia odznaczają się niezwykle efektownymi detalami. Np. marmurowy blat zestawiony z drewnem, a do tego zdobiony złotymi okuciami czy stolik intarsjowany zdobiony ornamentem z naturalnego forniru.

 

 

 

 

 

 

 #Materiałsponsorowany