Cena klimatyzatorów jest uzależniona m.in. od ich mocy, rodzaju, marki i innych parametrów. Nowoczesne klimatyzatory to urządzenia dwufunkcyjne, które umożliwiają nie tylko chłodzenie, ale również ogrzewanie. W zależności od wielkości (a dokładniej kubatury pomieszczeń), montuje się różne rodzaje urządzeń (np. jednostki typu split). Dużą popularnością cieszą się urządzenia przenośne, które doskonale sprawdzają się do okresowego ochładzania pomieszczeń np. w trakcie remontów w okresie letnim. 

Co składa się na cenę klimatyzatora?

Koszt klimatyzatora to nie tylko cena samego urządzenia, ale również jego montaż. Koszt montażu jest uzależniony m.in. od typu klimatyzatora, miejsca montażu, odległości dzielącej jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną oraz innych czynników. Z tego względu rozbieżności przeważnie zawierają się w przedziale od około 1300 złotych do około 2000 złotych (i więcej) za samą instalację. Koszt klimatyzatora zaczyna się od około 1500 złotych do około 5000 złotych (i więcej). Tyle trzeba zapłacić za klimatyzator typu split, który jest najczęściej montowany w mieszkaniach, domach, niewielkich biurach, lokalach usługowych i sklepach. Do pełnych szacunków kosztowych należy wziąć pod uwagę ceny przeglądów i ewentualnych napraw.

Wynajem klimatyzatorów – sposób na oszczędności

Montaż klimatyzatora zawsze wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych wydatków. W przypadku, gdy urządzenie będzie używane wyłącznie okresowo, wówczas warto zastanowić się nad wynajmem. Chcąc obniżyć koszt związany z zakupem i jednocześnie nie rezygnować z przyjemnego chłodu w szczególnie upalne dni, klimatyzatory mobilne to idealne rozwiązanie. Pomimo kompaktowych rozmiarów, wyróżniają się stosunkowo dużą wydajnością. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja zapewnia łatwy transport i przenoszenie pomiędzy pomieszczeniami. Krótkoterminowy i długoterminowy wynajem klimatyzatorów jest doskonałą alternatywą dla zakupu urządzeń tego typu.