Stylowe i nowoczesne łóżka pojedyncze to rozwiązanie, które idealnie sprawdza się nie tylko dla singli czy w pokoju dziecka, ale również jako wyposażenie do pokoju gościnnego. Tego typu konstrukcje to rozwiązanie kompaktowe i funkcjonalne. Co ciekawe, do wyboru mamy więcej niż jeden rozmiar łóżka jednoosobowego. A na tym jeszcze nie koniec. Co warto wiedzieć o łóżkach pojedynczych? Na jakie konstrukcje warto postawić? Już podpowiadamy!

Łóżka jednoosobowe – jakie rozmiary?

Obok łóżek podwójnych do sypialni, które mają za zadanie zapewnić w pełni wygodny wypoczynek dwóm osobom, na rynku znajdują się również łóżka jednoosobowe. Tego typu konstrukcje najczęściej stanowią umeblowanie pokojów młodzieżowych i dziecięcych oraz pokojów gościnnych, pełniących funkcję dodatkowej sypialni. Na tym jednak nie koniec, ponieważ w użytku bardziej komercyjnym można je często spotkać w hotelach czy pensjonatach – w standardowych pokojach jednoosobowych lub kilkuosobowych, wyposażonych w oddzielne łóżka.

Niektórzy producenci, tak jak ma to miejsce w przypadku oferty Meble Wójcik, oferują łóżka jednoosobowe dostępne w większej palecie rozmiarów. Są to konstrukcje o szerokości:

  • 90 cm
  • 120 cm

W tym pierwszym przypadku jest to idealne rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń. Łóżko pojedyncze o szerokości 90 cm zapewnia bowiem w pełni komfortowy wypoczynek zarówno dziecku, jak i osobie dorosłej. Natomiast łóżko o szerokości 120 cm jest nieco bardziej uniwersalne i świetnie sprawdza się zwłaszcza w pokoju gościnnym. Taki rozmiar pozwala bowiem na w miarę wygodny wypoczynek nawet dwóm osobom.

Łóżko pojedyncze z dodatkowym wyposażeniem

Przy wyborze łóżka jednoosobowego warto zwrócić również uwagę na jego dodatkowe wyposażenie. Do wyboru mamy bowiem kilka ciekawych opcji, jakimi są:

  • wnęki pod łóżkiem do przechowywania różnych przedmiotów,
  • szuflady wbudowane w konstrukcję łóżka,
  • pojemnik na pościel,
  • wezgłowie łóżka,
  • oświetlenie montowane do zagłówka.

Jak widać, łóżka pojedyncze mogą być zaopatrzone w szereg ciekawych rozwiązań, które znacząco zwiększają jego funkcjonalność. Jest to szczególnie przydatne w przypadku pojedynczego łóżka do pokoju młodzieżowego, gdzie mebel użytkowany jest nie tylko do snu, stanowiąc jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju dziecka.

Dodatkowe wyposażenie w postaci oświetlenia to doskonała alternatywa dla tradycyjnej lampki nocnej. Natomiast szuflady, wnęki i pojemniki to świetne miejsce do przechowywania zarówno pościeli czy koców, jak i szeregu innych przedmiotów.