Choć szafa jest podstawowym elementem wyposażenia każdego mieszkania, nierzadko wybranie odpowiedniego modelu jest trudnym zadaniem. Wyjątkowo nieustawne pokoje, z ograniczoną przestrzenią użytkową to wielkie wyzwanie dla projektantów wnętrz i użytkowników chcących dopasować funkcjonalne meble. Na szczęście na rynku dostępne są szafy narożne – to rozwiązanie wprost stworzone do aranżacyjnych wyzwań. Czytaj dalej i dowiedz się, czy warto uwzględnić je w swoim wnętrzu! 
 

Szafy narożne – jakie mają zalety?

Niektóre pomieszczenia wymagają specjalnych, sprytnych rozwiązań w zakresie wyboru wyposażenia – pokoje nie zawsze są ustawne. Na szczęście szafy narożne są rozwiązaniem niemal doskonałym. Przede wszystkim pozwalają na optymalne zagospodarowanie przestrzeni i wykorzystanie jej każdego centymetra. Meble te świetnie sprawdzą się szczególnie w mniejszych i niewymiarowych wnętrzach. Szafa narożna idealnie wpasuje się róg, co pozwoli zaoszczędzić miejsce.

Modele narożne są bardzo pojemne. Co najważniejsze, możesz wybrać mebel, który wyposażony jest we wnętrze dopasowane do elementów Twojej garderoby. Ciekawe propozycje znajdziesz np. w e-sklepie MS FURNITURE – szafy narożne, dostępne w kategorii: https://msfurniture.pl/szafy-narozne, mają liczne półki, drążki, a nawet szuflady, dzięki którym Twoje ubrania będą odpowiednio uporządkowane.

Warto wspomnieć, że szafy narożne z powodzeniem dopasujesz do każdego typu pomieszczenia – świetnie prezentują się zarówno w sypialni, jak i salonie czy przedpokoju.

Jakie typy szaf narożnych możemy wyróżnić?

Szafy narożne cieszą się sporą popularnością ze względu na możliwość dopasowania ich kształtu do pokoju. Do najpopularniejszych typów tych mebli zaliczamy:
– szafę narożną klasyczną – jej drzwi są rozmieszczone równolegle do styku dwóch ścian. Ma charakterystyczne ścięcia, dzięki którym jest atrakcyjna wizualnie;
– szafę narożną w kształcie litery L – składa się z dwóch połączonych ze sobą modułów. Prezentuje się doskonale w wersji “solo”, choć równie świetnie sprawdzi się jako element większej konstrukcji, np. w garderobie – może pełnić funkcję łącznika.

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając szafy narożne?

Modele narożne – jak inne szafy – muszą być dopasowane do pomieszczenia. Przed zakupem warto więc wykonać pomiary, dzięki którym będzie można upewnić się, że szafa zmieści się w zaplanowanym miejscu. Mebel powinien być też funkcjonalny – to oznacza, że ważne jest jego wnętrze. Przeanalizuj swoje potrzeby i zdecyduj, czy potrzebujesz mieć w nim więcej półek, czy drążków. Duże znaczenie ma też estetyka szafy. Mebel powinien być dostosowany wizualnie do Twoich preferencji, ale także do designu pomieszczenia. Obecnie dostępne są różnorodne warianty. Bez trudu znajdziesz szafy narożne pasujące do stylu nowoczesnego, klasycznego lub skandynawskiego.