Domy mobilne cieszą dużym zainteresowaniem wszystkich, którzy marzą o własnym lokum lub domku letniskowym, który można postawić na wymarzonej działce. Zainteresowanie domami mobilnymi spowodowało, że na rynku pojawiły się firmy produkujące konstrukcje przeznaczone do transportu.

Rozwiązanie dla każdego

Tradycyjne budownictwo kojarzy się z murowanymi domami. Budowanie takich domów wymaga projektu, pozwoleń, poszukiwania wykonawcy i podejmowania decyzji związanych z wyborem materiałów budowlanych i wykończeń. Jest to czasochłonny i kosztowny proces.

Naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą mieszkać, a nie budować, wychodzi producent mobilnych domków. Oferta firm związanych z tą branżą to mobilne domki całoroczne, domki letniskowe, domki holenderskie, domki typu kontener.

Pomysł na mobilny dom

Do niedawna domy mobilne można było w Polsce oglądać w zagranicznych filmach. Od wielu lat takie rozwiązania stosuje się w Holandii, Wielkiej Brytanii, państwach Europy Południowej oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Pomysł na inny dom przedstawia producent mobilnych domków. Przeglądając oferty możemy znaleźć różne propozycje domów do transportu. Klient może skorzystać z propozycji skonfigurowania własnego domu na kołach.

Proces realizacji

Pierwszy etap to wybór przykładowego projektu lub zaproponowanie własnego. Każdy producent mobilnych domków ma taką propozycję dla zamawiającego. Ograniczeniem w projektowaniu jest metraż czyli powierzchnia użytkowa, która z reguły mieści się w przedziale od 20 do 60 m2.

Po ustaleniu planu z uwzględnieniem rozmieszczenia pomieszczeń, producent mobilnych domów Holiday Homes przedstawia do wyboru kolorystykę i materiały do wykończenia zewnętrznego.

Kolejna decyzja klienta to wykończenie i kolorystyka wnętrza domu na kółkach. Klient może też zdecydować, jak powinno wyglądać wyposażenie jego domku. Może też z tego elementu zrezygnować i samodzielnie zadbać o elementy wyposażenia.

Każdy producent mobilnych domków oferuje też możliwość montażu wybranych dodatków.

Ostatni krok w procesie projektowania, po ustaleniu wszystkich szczegółów, to podpisanie umowy. Producent mobilnych domków może wtedy przystąpić do realizacji projektu, a klient czeka na gotowy domek.

Najczęściej producent mobilnych domków oferuje też możliwość transportu gotowej konstrukcji i jej osadzenia we wskazanym miejscu.

Na stronach producentów można znaleźć dokładne informacje dotyczące stosowanych materiałów i oferowanych elementów wyposażenia, a same projekty gwarantują pełną ergonomię i funkcjonalność.