Jesteś w trakcie remontu mieszkania? A może po prostu chcesz coś zmienić w wystroju swojego pokoju? Wbrew pozorom dużo zdziałać mogą dodatki, np. firany. Nie wiesz, jakie najlepiej się sprawdzą? Dobrym wyborem są firany z woalu na taśmie. Zobacz, dlaczego warto je mieć! 

Firany z woalu – jakie mają zalety?

Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać firany uszyte z woalu? Otóż prezentują się one bardzo elegancko i z pewnością dodadzą smaku do wystroju danego wnętrza. Poza tym woal to piękny i subtelny materiał. Zazwyczaj wykonuje się go z przędzy bawełnianej lub lnianej, ale istnieją także odmiany wyprodukowane z włókien syntetycznych.

Musisz wiedzieć, że woal jest bardzo miękki i miły w dotyku. Dzięki temu możesz mieć pewność, iż Twój pokój stanie się bardziej przyjazny, przytulny i ciepły. Co ważne, firanki z woalu całkiem lekkie, w związku z czym nie obciążają karnisza. Poza tym przepuszczają dużo naturalnego światła, ale jednocześnie chronią przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Warto także mieć świadomość tego, że woal jest trwałym i odpornym na brud materiałem. Oznacza to, że firany posłużą Ci naprawdę długo i cały ten czas będą się świetnie prezentować.

Nie zapomnij także, że firany z woalu są bardzo wygodne i proste w czyszczeniu. Możesz z powodzeniem wrzucić je do pralki albo oddać na czyszczenie chemiczne. Co ważne, nie musisz martwić się, że firany się rozciągną, ponieważ woal jest niezwykle wytrzymały.

Firany z woalu na taśmie – praktyczne rozwiązanie

Warto zdecydować się na firany z woalu na taśmie, które są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Przede wszystkim bardzo łatwo się je zakłada i zdejmuje. Nie musisz zatem obawiać się, że każde pranie firan będzie wiązało się z dużymi problemami. Oprócz tego ich zaletą jest to, iż można dopasować je do różnych rozmiarów okien. Tego typu firany są idealne zarówno do salonu, jak i sypialni czy jadalni. Niektórzy decydują się nawet na ich powieszenie w kuchni albo łazience. Warto wiedzieć, że z powodzeniem mogą one pełnić funkcję zasłon. 

Firany z woalu pasują nie tylko do klasycznych wnętrz, ale również tych urządzonych w stylu nowoczesnym. Warto zestawić je także z innymi tkaninami, np. tiulem albo organdyną.

Bez wątpienia firany z woalu na taśmie to idealna opcja dla każdego, kto szuka eleganckich, a zarazem praktycznych rozwiązań. Są one łatwe w montażu i konserwacji, a oprócz tego bardzo trwałe. Dzięki nim Twój pokój stanie się przytulny i zachęcający do przebywania w nim.