Nubuk to tkanina o bardzo szerokim zastosowaniu. Ze względu na intrygujący wygląd i cenne właściwości korzysta z niej także przemysł meblarski. W dzisiejszym artykule chcemy więc nieco przybliżyć Ci zalety tego materiału. Na początku wyjaśnimy, czym charakteryzuje się tkanina tapicerska, jaką jest nubuk. W dalszej części dowiesz się też, dlaczego warto się na nią zdecydować. Być może dzięki temu artykułowi zdecydujesz się na jej zastosowanie, zyskując przy tym niezwykle efektowne wykończenie.
 

Czym jest tkanina tapicerska, jaką jest nubuk?

Nubuk jest tworzywem skóropodobnym, które bardzo często mylone jest z zamszem. Wszystko ze względu na to, że bardzo go przypomina, gdyż jest jego syntetyczną odmianą. Podobnie jak on ma delikatną strukturę oraz jest bardzo elastyczny, miękki i przyjemny. Wart wyróżnienia jest także delikatny meszek, który pracuje pod wpływem dotyku. Pod względem wizualnym oba materiały są więc niemal identyczne. Należy jednak zaznaczyć, że znacznie różnią się pod kątem właściwości.

Otóż nubuk jest bardziej wytrzymały niż zamsz. Wykazuje również większą odporność na uszkodzenia, mechacenie i tarcie. Wszystko dlatego, że tkanina ta jest sztywniejsza i grubsza.

Dlaczego nubuk to doskonała tkanina tapicerska?

Nubuk coraz częściej wykorzystywany jest jako tkanina tapicerska. Głównym tego powodem jest z pewnością jego cena. Materiał ten jest bowiem znacznie tańszy niż zamsz. Do tego, podobnie jak on, może prezentować się naprawdę efektownie. Wszystko dzięki jego prostej, lekkiej formie oraz delikatnemu meszkowi, który cieniuje się podczas dotyku zarówno z włosem, jak i pod włos. Cechy te sprawiają, że wykończenie staje się bardzo eleganckie i stylowe. Jednocześnie może też skutecznie ocieplić wnętrze. Aksamitna struktura nubuku daje mu niesamowitą miękkość. Dzięki temu obity nim mebel jest bardzo wygodny, co ma duże znaczenie w kontekście jego funkcjonalności.

Z nubuku możesz wykonać zarówno cały mebel, jak i tylko jego pojedyncze elementy – wszystko zależy tak naprawdę od efektu, który chcesz uzyskać. Jeżeli interesuje Cię ta tkanina, to koniecznie zajrzyj do e-sklepu Tkaniny Karoliny – https://tkaninykaroliny.pl/nubuk. Znajdziesz tam wysokiej jakości tapicerskie tkaniny nubukowe. Produkty są wytrzymałe oraz łatwe w obróbce i pielęgnacji. To przekłada się na możliwość ich długotrwałego użytkowania przy jednoczesnym zachowaniu nienagannego wyglądu. We wskazanym sklepie nubuk występuje w wersji gładkiej bądź pikowanej. Możesz więc dobrać odpowiedni wariant pod kątem swoich potrzeb i oczekiwań.