Patrząc przez okno, często nie zadajemy sobie pytania czy są one dwu-, trzy- czy czteroszybowe. Większość sprzedawanych na rynku produktów jest dwuszybowa. Prawdziwą rewolucją są modele z trzema czy nawet czterema szybami. Okna 4 szybowe zbudowane są z trzech komór, w zależności od producenta o różnej bądź takiej samej grubości. Sprawdziliśmy, czy 4 szybowe pakiety w oknach zespolonych przekładają się na realne korzyści w codziennym użytkowaniu? 
 

Okna 4 szybowe – zalety

Współcześnie stale poszukuje się rozwiązań budowlanych i wykończeniowych, które są nie tylko funkcjonalne, ale również ekologiczne i zgodne z obecnymi trendami. Rosnące koszty eksploatacyjne zmuszają inwestorów do poszukiwania takich działań, które będą jak najkorzystniejsze w długiej perspektywie czasu. To dlatego tak wielu właścicieli domów decyduje się na montaż okien 4 szybowych.

Główne zalety okien czteroszybowych to:
  • dobra izolacja akustyczna zapewniająca ochronę przed nadmiernym hałasem z zewnątrz;
  • lepsza izolacja termiczna, a w tym niski współczynnik utraty ciepła z wnętrza; sprawia, że realnie można obniżyć koszty ogrzewania budynku;
  • możliwość zastosowania innowacyjnych rozwiązań np. montażu w przestrzeni między szybowej dodatkowych akcesoriów tj. żaluzje czy rolet. Dzięki temu, że żaluzje zostaną ukryte w oknie, zapewnią optymalną ochronę pomieszczenia przed nadmiarem promieni słonecznych. Dekoracja przy tym będzie znacznie mniej podatna na zewnętrzne uszkodzenia czy zabrudzenia.
  • bezpieczeństwo, bardzo często okna z trzema komorami mają podwyższoną odporność na uszkodzenia. Na rynku dostępne są modele, które wyposażone są w hartowaną szybę zewnętrzną oraz laminowaną wewnętrzną, co znacznie zmniejsza wrażliwość na rozbicie.
  • dostępność różnorodnych modeli – okna 4 szybowe dostępne są jako modele do dachów płaskich czy połaciowych, w różnych wielkościach czy systemach otwierania. Mogą także mieć zabezpieczenia antywłamaniowe.

    Sprawdź dostępne modele na stronie: https://portalokienny.pl/pol_m_okna-dachowe_Okna-dachowe-PAKIET-SZYBOWY_Okna-dachowe-4-szybowe-4175.html i wybierz idealne dla siebie rozwiązanie!
 

W jakich budynkach sprawdzą się okna 4 szybowe?

Okna czteroszybowe to nowoczesne rozwiązanie, które warto stosować w budynkach energooszczędnych oraz pasywnych, gdzie dużą wagę przywiązuje się do parametrów termoizolacyjnych. Okna trzykomorowe z powodzeniem można montować w domach w gęstej zabudowie miejskiej, zwłaszcza gdy mieszkańcy narażeni są na duży hałas pochodzący z zewnątrz. Ciche wnętrze z pewnością znacznie podnosi jakość życia, i pozwala na pełniejszy odpoczynek oraz spokojniejszy sen. Okna 4-szybowe to rozwiązanie nowatorskie, idealne do nowoczesnego i energooszczędnego budownictwa. Zainwestowanie w okna wyposażone w system składający się z 4 szyb jest doskonałym sposobem na poprawienie izolacyjności nowopowstałego budynku i utraty ciepła na zewnątrz. Jeśli chcemy mieć wysoko funkcjonalne okna – warto zastanowić się nad zakupem tego modelu okien.