projektowanie ogordów

Własny ogród to miejsce relaksu, wypoczynku i przede wszystkim... przestrzeń stworzona dla przysłowiowego naładowania baterii. Niestety, często się zdarza, że przy aranżowaniu ogrodu popełnia się zasadniczy błąd, który polega na przypadkowym doborze kwiatów i roślin.

Dlaczego ogród nie jest taki, jaki założyliśmy w projekcie?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo złożona. Oto najczęstsze powody, dla których tak jest:

  • rośliny sadzone są przypadkowo,
  • brak rzetelnego planowania ogrodu z uwzględnieniem warunków siedliskowych,
  • dobór roślin bez przeanalizowania ich wpływu na glebę, zwierzęta, ale też na inne rośliny,
  • skupienie się wyłącznie na roślinach kwitnących,
  • nadużywanie agrotkaniny,
  • chęć posiadania ogrodu bezobsługowego, a więc takiego, który nie wymaga pielęgnacji.

Założenie ogrodu - dlaczego warto nam je zlecić?

Prawda jest taka, że zakładanie ogrodów w Lublinie to zadanie dla profesjonalistów, np https://strefa-zieleni.eu/oferta/zakladanie-ogrodow. Naszą pracę zaczynamy od planowania przestrzennego, ale też uwzględnienia w tym wszystkim wpływu roślin na środowisko. Jesteśmy firmą ogrodniczą, która specjalizuje się w projektowaniu ogrodów i co najważniejsze - świadczy usługi wieloetapowo i kompleksowo.

1. Gruntowe prace przygotowawcze

Zlecone nam prace rozpoczynamy od przygotowania gruntu, w tym od oczyszczenia działki i wyrównania terenu. Kolejnym etapem jest odpowiednie przygotowanie podłoża, czyli m.in. zadbanie o to, by rośliny miały doskonałe warunki do wzrostu. Następnie wykonujemy mury oporowe, zbiorniki wodne, altany i wszystko inne, co można określić jednym stwierdzeniem - prace budowlane. Wszystko po to, aby korzystanie z ogrodu było wygodne, funkcjonalne i bezpieczne. Nie zapominamy oczywiście o konieczności wykonania wszystkich niezbędnych instalacji, w tym wodnej i elektrycznej, a także systemu odprowadzania wody.

2. Finalne prace ogrodowe

Po wykonaniu wszystkich prac przygotowawczych przystępujemy do zakładania rabat i trawnika. Owszem, proces ten wymaga odrobiny czasu, ale pozwala cieszyć się postępem wzrostu zarówno samych roślin, jak i traw. Na tym etapie ogród zaczyna wreszcie przypominać prawdziwą oazę z zieleni. Mówiąc o trawie, często stawiamy na trawnik z siewu. Jego uprawa trwa dłużej, ale efekty są zaskakujące.

Ile to wszystko kosztuje? Zacznijmy od tego, że zakładanie ogrodów w Lublinie to proces długotrwały i wymagający realizacji wielu różnych, nakładających się na siebie prac. Z drugiej strony pamiętamy o tym, aby nasze usługi były dostępne w przystępnej cenie. W ten sposób dbamy o interes klienta, który jest dla nas najważniejszy.