Choć klasyczne książki coraz częściej zastępowane są przez e-booki, to jednak ciągle jeszcze mamy je w naszych domach i mieszkaniach. Warto znaleźć dla nich odpowiednie miejsce do przechowywania. Najczęściej jest to regał na książki lub biblioteczka. Przeczytaj poniższy tekst i zainspiruj się nim, wybierając właściwy mebel.

Klasyczna biblioteczka w nowej odsłonie

Klasyczna biblioteczka na książki to mebel, który służy do przechowywania i eksponowania książek. Zazwyczaj jest wykonana z drewna i ma prosty, tradycyjny wygląd. Składa się z półek na książki, które są usytuowane jedna nad drugą. Biblioteczka wyposażona jest w drzwiczki z wstawkami z transparentnego szkła, może mieć również dodatkowe elementy, takie jak szuflady czy nieprzezroczyste drzwiczki. Klasyczna, często posiada dekory, takie jak frezowane nóżki czy metalowe uchwyty. Jest to mebel, który łączy funkcjonalność z eleganckim wyglądem i jest często używany w pokojach dziennych, sypialniach lub gabinetach.

Oczywiście współczesne biblioteczki nie przypominają tych typowych dla pierwszej połowy ubiegłego stulecia. W Miloo Home możesz nabyć np. awangardową i nietuzinkową biblioteczkę w postaci brytyjskiej budki telefonicznej. Oczywiście mebel nie stanowi odwzorowania budki, jednak nawiązuje do tego motywu tak wyraźnie, że nie sposób pomylić go z czymkolwiek innym.

Prosty, minimalistyczny regał – rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz

Minimalistyczny regał na książki to mebel o prostych liniach i geometrycznych kształtach. Jego konstrukcja jest zwykle wykonana z jednolitego materiału, takiego jak drewno lub metal, ewentualnie łączy w sobie metal i szkło. Regał składa się z kilku, kilkunastu półek na książki i nie posiada zbędnych elementów, takich jak drzwiczki czy szuflady. Jest niezwykle prosty, a jego kolorystyka może być różnorodna, choć najczęściej jednolita. 

Oszczędny w formie regał na książki jest doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie prostotę i funkcjonalność. Jego uniwersalny wygląd pozwala na łatwe dopasowanie do różnych stylów wnętrzarskich i będzie doskonale pasować do pokoju dziennego, sypialni czy gabinetu.

Co wybrać do loftu?

Loft to styl wnętrzarski, który oparty jest na wykorzystaniu otwartej, niemal pozbawionej ścianek działowych przestrzeni i surowych materiałów. Cegła, beton, drewno i metal to materiały, które nadają wnętrzu industrianego charakteru. Podkreślają go odsłonięte instalacje, duża ilość światła, minimalizm oraz odpowiednia paleta barw - w loftach dominują stonowane kolory, takie jak szarość, biel, beż i czerń.

Poza charakterystycznymi cechami i materiałami, wnętrza industrialne charakteryzuje nietuzinkowe podejście do mebli, włącznie ze zmianą ich tradycyjnie przyjętych funkcji. Dlatego gotowe meble loftowe również zaprojektowane są zawsze nieco inaczej, niż klasyczne. Loftowy regał na książki może być więc podzielony na wiele przegród o większych i mniejszych rozmiarach, dodatkowo przeplatanych w „przypadkowy” sposób drzwiczkami czy niewielkimi szufladkami przypominającymi stare szafki biblioteczne lub narzędziowe.