Do niedawna fantazyjne projekty ogrodów były przypisane wyłącznie rezydencjom i willom. Obecnie, ku uciesze miłośników zieleni, estetyka przydomowej przestrzeni staje się równie ważna, jak i wystrój samego domu. Analogicznie, coraz częściej i chętniej korzystamy z usług architektów, aby jak najkorzystniej zaaranżować ogród. Skąd jednak mieć pewność, o wysokiej jakości usług i gdzie ją zrealizować? Jeśli marzysz o ogrodzie z duszą, który subtelnie podkreśli piękno Twojego domu i ozdobi posesję, skorzystaj z oferty, jaką proponuje szkółka krzewów i drzew ozdobnych Grąbczewscy. Już dziś zapoznaj się z ofertą firmy i zadbaj o swoją najbliższą przestrzeń.

Grąbczewscy – zaplanuj i wyposaż swój ogród w jednym miejscu! Zaufaj doświadczonym specjalistom

Planowanie ogrodu z reguły wydaje się dość prostym zadaniem. Dobrze zaaranżowany ogród zależy jednak od wielu czynników. Uprawa roślin wiąże się bowiem z określonymi obowiązkami i optymalnymi dla danego gatunku warunkami. Tutaj upodobania wizualne muszą być kompatybilne z rodzajem podłoża, metrażem ogrodu, a nawet jego poziomem nasłonecznienia. Jak tego dokonać i zachować złoty środek jednocześnie nie tracąc głowy?

Z pomocą przychodzi grupa Grąbczewscy, którzy podejmą się nawet najbardziej skomplikowanych zadań projektowych. Wieloletnia tradycja pozwoliła bowiem intensywnie rozbudować ofertę firmy, proponując Klientom coraz ciekawsze, różnorodne rozwiązania. Kreatywne kompozycje bylin, sezonowych roślin gruntowych, jak i donicowych z pewnością podbiją serca miłośników ogrodowej zieleni. Ta szkółka roślin to idealne miejsce także dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Fachowa pomoc i trwałe, partnerskie relacje z wykwalifikowanym personelem firmy z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące uprawy roślin.

Pierwsze kroki po ogrodzie – znajdź swój sposób na ogród!

Grąbczewscy, jako szkółka krzewów i roślin ozdobnych to również ogrom inspiracji i sprawdzonych, ogrodniczych trików, które w prosty sposób zmienią Twój ogród w stylowy, zaciszny zakątek zieleni. Dowiedz się, jak możesz wykorzystać swój teren i z pełną świadomością rozpocznij jego aranżację.

Jak subtelnie wydzielić strefy przydomowego ogrodu?

Pierwszym krokiem do idealnej aranżacji, zaraz po zapoznaniu się z warunkami panującymi na danej przestrzeni, jest wyznaczenie funkcji, jaką ma pełnić ogród. Wydzielając kolejno strefy użytkowe, możemy bowiem świadomie rozplanować rozmieszenie roślinności i pozostałych akcesoriów ogrodowych.

Rozgraniczeniem pomiędzy danymi sferami są najczęściej rozmaite rośliny ozdobne, połączone z elementami wykończeniowymi tj. palisada bądź dekoracyjny płotek, który może okazać się świetnym, sezonowym rozwiązaniem.

Jeśli jednak jesteś zwolennikiem wieloletnich rozwiązań, grupa Grąbczewscy poleca kamienne lub betonowe obrzeża. Tego rodzaju rozwiązania najlepiej sprawdzają się wzdłuż ścieżek lub podjazdów.

Kolejnym, bardzo ciekawym rozwiązaniem są minipłotki z wierzby bądź leszczyny. Są to elementy szczególnie cenione wśród miłośników naturalistycznych aranżacji. Co ciekawe, takie elementy z powodzeniem mogą pełnić funkcję tuneli do zabawy dla dzieci.

Co na małej przestrzeni? Czyli mały ogród w dobrym stylu

Podczas aranżowania ogrodu, można spotkać się z przekonaniem, iż niedostatek miejsca uniemożliwia bądź ogranicza realizację większości projektów. Co prawda może być to ograniczeniem, jednak zaznaczmy, że piękno ogrodu nie zależy od jego metrażu, a jest związane z jego harmonią i umiarkowaniem. Zachowanie określonego stylu oraz przejrzystości przestrzeni jest kluczem do uzyskania eleganckiego i przede wszystkim funkcjonalnego ogrodu.

Szkółka Grąbczewscy to szkółka z tradycją, gdzie przy wykorzystaniu postępu technologicznego, zasady uprawy pozostają takie same. Tutaj pielęgnacja roślin przebiega zgodnie z prawami natury oraz zasadami dobrego ogrodnictwa. Jest to firma, która stawia na współpracę z przyrodą i swoim Klientem. Powierz im w opiekę swój ogród i zyskaj kompleksowe wsparcie.