Do przygotowania wielu potraw niezbędne jest źródło ciepła. Nieprzerwany dostęp do niego jest szczególnie istotny w branży gastronomicznej – szczególnie w przypadku cateringu. W restauracjach często wykorzystuje się w tym celu butle z gazem płynnym. To wygodne i wydajne rozwiązanie, które przy okazji nie szkodzi środowisku naturalnemu. Jakie dokładnie zastosowanie ma LPG w tej dziedzinie?

Czym jest gaz płynny?

LPG to inaczej skroplony gaz płynny (ang. Liquefied Petroleum Gas). Współcześnie znajduje uniwersalne zastosowanie zarówno jako metoda ogrzewania w budynkach mieszkalnych czy użytkowych, ale także źródło ciepła, np. w branży gastronomicznej. Jeśli chodzi o skład, gaz płynny jest zbliżony do gazu ziemnego. LPG docenia się za liczne zalety, m.in.:

  • wydajność,
  • ekologię,
  • wygodę instalacji,
  • niskie koszty eksploatacji.

To wszystko zapewniają właściwości gazu płynnego – staje się on płynny pod niskim ciśnieniem i regularną temperaturą. Dzięki temu możliwy jest jego transport i przechowywanie w dużych ilościach energii w małych zbiornikach i butlach gazowych.

Butle z gazem w gastronomii – kiedy się sprawdzają?

Gaz płynny w restauracjach to przede wszystkim wygoda, ale i ekologia. Propan umieszczany w butlach nie zawiera żadnych szkodliwych dla środowiska substancji, więc w trakcie jego spalania nie powstają żadne toksyny. To szczególnie istotne w miejscach, w których gotuje się naprawdę dużo.

Poza tym gaz LPG to doskonałe rozwiązanie dla lokali umiejscowionych nietypowo, np. na łodziach. Dostawcy gazu płynnego oferują go w takich pojemnikach, które pozwalają na stały dostęp do źródła ciepła i niezakłóconą pracę przy przygotowywaniu potraw.

Butle z gazem płynnym sprawdzają się szczególnie podczas imprez plenerowych. W ten sposób można zasilać wiele urządzeń jednocześnie, np.:

  • piece do pizzy,
  • kuchenki,
  • frytkownice,
  • naleśnikarki,

Gaz w tej postaci przydaje się tam, gdzie konieczna jest sprawna, termiczna obróbka żywności, np. w piekarniach, masarniach, a nawet popularnych fotodrukach.

Gaz płynny ma tę zaletę, że można zabrać go ze sobą niemal wszędzie i dopasować pojemność butli do swoich indywidualnych potrzeb. Czy można chcieć więcej?