Ciepła wiosna i lato to doskonała  okazja do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Bez względu na to, czy jesteś szczęśliwym posiadaczem ogrodu, czy masz niewielki balkon, przestronny taras, dopóki dysponujesz jakąkolwiek zewnętrzną przestrzenią, możesz ją zagospodarować i uczynić z niej prawdziwą oazę spokoju. Wystarczą dobrze dobrane meble. Wśród mebli wypoczynkowych najważniejszą rolę odgrywają krzesła ogrodowe. Planując zakup krzeseł ogrodowych, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych użytkowych aspektach, ponieważ to one będą wpływały na nasz komfort oraz jakość odpoczynku.

Krzesła na miarę potrzeb

Nie każdy ma to ogromne szczęście, by być panem własnego ogrodu. Jest to szczególnie trudne w dużych miastach i aglomeracjach, gdzie rzadko kto ma własny trawnik i ogródek. Alternatywą jest balkon, który można także dobrze zagospodarować. Planując idealne miejsce do wypoczynku, musimy dostosować meble do naszych potrzeb i możliwości. Niewielka powierzchnia wymusza rezygnację z bardziej rozbudowanego zestawu wypoczynkowego na rzecz kompaktowych kompletów o lepszym dopasowaniu. Wybierając krzesła ogrodowe na balkon czy do ogrodu musimy mieć na uwadze, że nie będziemy ich używać przez cały rok. Są to produkty użytkowe, które po skończonym sezonie będą musiały trafić do piwnicy, garażu lub innego pomieszczenia magazynowego. Wybierając meble na balkon czy do ogrodu, musimy zastanowić się, czy chcemy kupić takie modele, które są bardzo wymagające, ale pięknie i efektownie się prezentują, czy też istotna jest dla nas łatwość przechowywania i długotrwałe użytkowanie. 

Najpopularniejsze modele krzeseł ogrodowych, tarasowych i balkonowych

Krzesła ogrodowe prosto ze Skandynawii

Klasyczne skandynawskie krzesła goszczą nie tylko  w nowoczesnych wnętrzach, ale również ogrodach. Wykonane z litego drewna stanowią istotne nawiązanie do tego co naturalne. Chociaż prezentują się bardzo stylowo, bardzo często mają proste siedzenia, które same w sobie są niezbyt najwygodniejsze. Czy to oznacza, że trzeba z nich rezygnować? Oczywiście, że nie. Krzesła skandynawskie bardzo często występują w zestawieniu z innymi funkcjonalnymi dodatkami. Koc czy poduszka nie tylko nada komfortu meblowi, ale również nada mu unikatowego wyglądu. Ale jeśli nie przepadasz za dodatkowymi tekstyliami, idealnym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na skandynawskie krzesła tapicerowane. Tapicerowane modele gwarantują wygodę, ponieważ siedziska obite są wysokiej jakości materiałami z pianką wewnątrz. Warto jednak pamiętać, że takie meble są bardzo podatne na działanie czynników zewnętrznych – wilgoci, kurzu czy słońca. Warto więc zadbać o odpowiednią ochronę mebli w postaci zadaszenia czy pokrowców nieprzemakalnych.

Plastikowe krzesła ogrodowe

Plastikowe krzesła ogrodowe są zdecydowanie o wiele lżejsze od krzeseł wykonanych z innych tradycyjnych materiałów. Dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wzorów, dzięki temu można wybrać takie modele, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom. Krzesła plastikowe ogrodowe są dość trwałe i odporne na deszcz oraz promienie słoneczne. Niektóre modele mają nawet specjalne perforacje, które zapobiegają zbieraniu się wody. Z pewnością dzięki specyficznej konstrukcji i tworzywa posłużą na kilka sezonów. Ich przechowywanie jest też dość proste poza sezonem. Tak jak sama konserwacja. Można je myć zwykłą wodą lub z dodatkiem detergentu  bez ryzyka uszkodzenia powierzchni. Sam plastyk jako materiał nie jest jednak zbyt ekologiczny. Jako tworzywo sztuczne niezbyt też pasuje do konwencji naturalnego ogrodu, gdzie według niektórych królować powinno drewna. Przed zakupem zdecydowanie należy rozważyć wady, jak i zalety plastykowych krzesłem ogrodowych.

Stylowe krzesła rattanowe

Do ogrodu czy na taras polecamy wybierać tylko takie wyposażenie, które są łatwe w utrzymaniu. Krzesła rattanowe są o tyle funkcjonalne, że można bez problemu przetrzeć je wilgotną szmatką, aby usunąć kurz i brud. Krzesła rattanowe mogą być wyjątkowym rozwiązaniem ogrodowym, ale i nie tylko. Mogą stanowić atrakcyjne wyposażenie wewnątrz domu. Jeśli w Twoim domu panuje styl boho, krzesła rattanowe idealnie się w niego wpasują i będą świetną alternatywą dla klasycznych rozwiązań niestandardowych w nowoczesnych pomieszczeniach. Meble nie powinny być jednak pozostawione na zewnątrz w zimną lub deszczową pogodę, gdyż istnieje duże ryzyko ich popękania i zniszczenia. Wybierając krzesła tego typu, trzeba pamiętać, że poza sezonem muszą być przechowywane w garażu lub szopie. 

#materiałsponsorowany