Markizy są jednym z najpopularniejszych systemów ochrony okien i tarasów przed słońcem. Proste w montażu, o szerokiej gamie kolorystycznej, wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne skutecznie pełnią swą funkcję oraz stanowią niebanalną dekorację domu i tarasu.

Markizy — wygodne użytkowanie przy pomocy pilota

Mimo prostej konstrukcji tej osłony posiada ona kilka wariantów zróżnicowanych pod kątem budowy, obsługi i stopnia automatyzacji. Ze względu na konstrukcję oraz stopień zabezpieczenia tkaniny przed zniszczeniami dostępna jest:

Markizy mogą być sterowane ręcznie  lub zwijane w pełni automatycznie za pomocą pilota czy ściennego włącznika, co jest bardzo wygodne – szczególnie w modelach o dużych gabarytach lub zamontowanych na dużej wysokości. W wariantach zautomatyzowanych można zainstalować różnego rodzaju dodatki, które jeszcze bardziej podnoszą komfort jej użytkowania oraz zabezpieczają przed zniszczeniem. Mogą to być różnego rodzaju czujniki pogodowe, wmontowane w markizę tarasową oświetlenie LED czy promienniki ciepła.

Markiza tarasowa — idealne dopasowanie do stylu tarasu

Wybierając markizę tarasową do wyboru, mamy ogromną liczbę dostępnych rodzajów i kolorów tkanin, istnieje również możliwość wyboru kształtu i koloru konstrukcji kasety. Zróżnicowany jest także montaż markizy ze względu sposób przymocowania. Można je przytwierdzać bezpośrednio do ściany budynku, do stropów lub krokwi dachowych.

To wszystko powoduje, że każdy może dobrać taką osłonę, która będzie idealnie pasowała do stylu przestrzeni, w której zostanie zamontowana oraz do indywidualnych potrzeb i preferencji kupującego.

Co więcej, a nie jest bez znaczenia, jest to jedno z tańszych rozwiązań ochrony tarasów i okien przed zbyt intensywnym słońcem.

Markiza tarasowa w kasecie — doskonała jakość i wytrzymałość, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych

Markiza kasetowa tym wyróżnia się na tle innych rodzajów tej osłony balkonów i tarasów, że zapewnia tkaninie osłonowej po jej zwinięciu wysokiej jakości ochronę przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami. Dzięki temu pozwala na korzystanie z niej przez wiele sezonów i cieszenie się jej walorami dekoracyjnymi.

Poszukując skutecznej osłony przeciwsłonecznej, która jednocześnie będzie stanowić ozdobę budynku, warto zastanowić się nad wyborem markizy tarasowej.