Producenci wypoczynkowych zestawów ogrodowych stworzyli zróżnicowaną ofertę mebli zewnętrznych, dzięki czemu każdy klient znajdzie idealne rozwiązanie zgodne z jego potrzebami i budżetem. Dużą popularnością cieszą się modele z technorattanu. Zanim zdecydujesz się na ich wybór, koniecznie zastanów się, czy warto wybrać meble ogrodowe tego typu na wymarzony taras. Przedstawiamy zalety i wady technorattanowych mebli ogrodowych.

Zestaw mebli ogrodowych pełen stylowego piękna

Aktualne trendy aranżacji ogrodów i tarasów dużą wagę przywiązują do naturalnego wyglądu, przytulność i komfortu podczas użytkowania. Taras czy balkon powinien być miejscem stworzonym do wypoczynku, będącym swoistym przedłużeniem aranżacji domu. Technorattan to materiał często wykorzystywany do produkcji mebli na balkon, taras czy do ogrodu. Meble technorattanowe wyglądają lekko i świetnie wkomponowują się w roślinność, w żaden sposób nie dominując w daną przestrzeń. Jeśli szukasz zestawu ogrodowego, który będzie wygodny i jednocześnie stylowy to meble ogrodowe z technorattanu będą idealnym rozwiązaniem. Meble technorattanowe łączą w sobie naturalny wygląd, który z pewnością będzie modny przez wiele długich lat. Doskonale sprawdzą się na zadaszonym tarasie czy w altanach. Uzupełnione wygodnymi poduszkami stworzą ekskluzywną i reprezentatywną przestrzeń idealną zarówno do prywatnego wypoczynku, jak i imprez plenerowych wśród zaproszonych gość.

Zestaw ogrodowe odporne

Wybierając idealne zestawy ogrodowe, bardzo często musimy zmierzyć się kwestią trwałości danego materiału. Jeśli meble ogrodowe będą stały w miejscu nie zadaszonym, będą narażone na działanie deszczu i słońca. Materiał musi być więc odporny na działanie wilgoci, aby ta mu nie zaszkodziła. Tkanina nie powinna też płowieć lub czy się nadmiernie nagrzewać. Zestawy ogrodowe z technorattanu są odporne na UV, deszcz czy grad. Dzięki charakterystycznemu wytrzymałemu splotowi, zestawy ogrodowe, mogą stać na zewnątrz przez cały rok, bez obawy szybkiego zniszczenia całej konstrukcji. Sofy czy fotele są też odporne na pleśń, czy korozję. Niektóre modele mają specjalne rowki, które ułatwiają odprowadzenie nadmiaru wody.

Meble technorattanowe o różnych funkcjonalnościach

W ogrodzie czy na tarasie sprawdzą się różne rodzaje mebli ogrodowych z technorattanu. Bez problemu można wybrać stoły, które mają różnorodne formy i kształty. Ważnym elementem zestawu ogrodowego są miejsca do siedzenia. Na nowoczesnym tarasie nie może więc zabraknąć sofy z technorattanu, krzeseł czy foteli, które idealnie sprawdzą się podczas biernego wypoczynku. Warte uwagi są również narożniki ogrodowe czy kanapy z technorattanu, które zapewnią wystarczająco miejsca do siedzenia czy nawet leżenia. Oferowane przez producentów miejsca do siedzenia przyjmują różnorodne kształty i sposoby wykończenia, co daje spore możliwości aranżacyjne. Należy jednak pamiętać, że aby zestawy ogrodowe były wygodne, a ich użytkowanie komfortowe, zaleca się, by poszczególne elementy nie zajmowały więcej niż 1/3 przestrzeni tarasowej czy balkonowej.