Garaż może służyć nie tylko do parkowania samochodu. To pomieszczenie idealnie nadaje się do przechowywania wielu narzędzi i sprzętów. Trzeba jednak utrzymać w nim odpowiedni porządek. Wcale nie musi być to trudne. Kluczem do sukcesu jest dobra organizacja. Pomocne są tutaj m.in. różnego rodzaju wieszaki garażowe. Do czego służą? 
 

Wieszak garażowy - co można powiesić na ścianach?

Niestety nie każdy garaż jest na tyle duży, aby można było w nim postawić regały czy szafki. Wtedy świetnym rozwiązaniem jest przechowywanie sprzętów na ścianach. Do tego służą specjalne wieszaki garażowe np. https://tmy.pl/pl/7-haki-uchwyty-i-wieszaki.

Montaż wieszaków i haków w garażu to świetny sposób na utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Pozwala to na zagospodarowanie ścian w ich górnych częściach. Oczywiście kluczowe znaczenie ma tutaj nośność poszczególnych elementów. Największą popularnością cieszą się wieszaki garażowe metalowe np. stalowe.

W wielu przypadkach w garażu warto zamontować haki rowerowe. Zapewniają one rowerom bezpieczną odległość od ściany. Dzięki temu jednoślady się nie brudzą. Przydatne są także haki na narzędzia różnego rodzaju. 
 

Jak zachować porządek w garażu?

Jeśli w garażu panuje bałagan, raczej nie spełnia on dobrze swojej funkcji. Przydomowe garaże służą bowiem nie tylko do przechowywania samochodu. Często znajdują się w nich także rowery, hulajnogi, wózki dla dzieci czy sprzęt sportowy. Garaż służy też jako składzik dla różnego rodzaju narzędzi warsztatowych. Z uwagi na bliskość ogrodu, to właśnie tam znajdują się na ogół kosiarki czy podkaszarki. Dlatego tak ważne jest, aby wszystko znajdowało się na swoim miejscu. Warto więc sięgnąć po sprawdzone rozwiązania.

Przykładem są nie tylko regały czy półki, ale i specjalne haki czy wieszaki garażowe. Za sprawą tych ostatnich nawet stosunkowo niewielki garaż może stać się szybko bardzo funkcjonalny. Okazuje się, że na ścianie powiesić można nie tylko narzędzia, ale i np. rowery.