Sklejka jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów konstrukcyjnych. Nie da się jednak ukryć, że tworzywo to – dzięki solidności i wytrzymałości – daje mnóstwo możliwości zastosowania. Ogromną popularnością cieszą się wykonane z niego meble i akcesoria. Bez wątpienia nadają się do dekoracji domu i ogrodu. W czym tkwi fenomen drewnianej sklejki i jak można ją pomysłowo wykorzystać? Czytaj dalej i poznaj nasze pomysły!

Czym wyróżnia się drewniana sklejka?

Sklejka to najpopularniejszy dostępny na rynku materiał kompozytowy. Powstaje poprzez sklejenie ze sobą warstw forniru. Arkusze układa się na krzyż, w nieparzystej ilości, dzięki czemu sklejka jest stabilna i się nie wygina. Nie bez powodu uznaje się ją za jeden z najmocniejszych materiałów – zdecydowanie wyróżnia się najwyższą wytrzymałością mechaniczną.

Na rynku dostępne są różne rodzaje sklejek. Wykonuje się je zarówno z drewna iglastego, jak i liściastego. W zależności od użytego w procesie produkcji kleju może mieć różne właściwości. Wyróżnia się m.in. sklejki suchotrwałe, które można wykorzystać jedynie w suchych warunkach, półwodoodporne lub wodoodporne. Te ostatnie znakomicie sprawdzą się na zewnątrz.

Warto zwrócić też uwagę na to, że sklejki są dostępne w różnych grubościach – od 3 mm do 50 mm. To oznacza, że nadają się do wykorzystania na wiele sposobów. Materiał jest łatwo dostępny – w asortymencie e-sklepu https://etra.plus/ występuje w wygodnych do obróbki formatkach.

Drewniana sklejka i jej zastosowanie

Sklejka to materiał, który możesz wykorzystać w praktyce dokładnie tak, jak tylko chcesz. Najczęściej wykonuje się z niej meble i elementy wyposażenia wnętrza oraz ogrodu. Jej wytrzymałość, solidność i wysoka odporność to cechy doceniane też w budownictwie. Odrobina kreatywności wystarczy, by samodzielnie wykonać ze sklejki niepowtarzalne dekoracje. Na uwagę zasługuje też łatwość obróbki materiału. Warto również pamiętać o tym, że można nieco wzmocnić strukturę elementów wykonanych ze sklejki – wystarczy zabezpieczyć je olejem, olejowoskiem lub lakierem.

 #materiałsponsorowany