Coraz większa ilość osób przykłada szczególną wagę do swojego zdrowia i jego profilaktyki. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością cieszą się fotele ortopedyczne, które pozwolą na zachowanie właściwej postawy ciała, nawet pomimo wielu godzin spędzonych w pozycji siedzącej. Dlaczego warto postawić na fotel ortopedyczny? Przyjrzyjmy się ciekawemu zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy! 

Fotele ortopedyczne i ich krótka charakterystyka

Fotel ortopedyczny to produkt, który dedykowany jest dla szerokiej grupy odbiorców docelowych. Pomimo tego, że powszechną praktyką stało się wykorzystanie foteli ortopedycznych przez osoby, które cierpią na urazy, schorzenia czy długotrwałe choroby kręgosłupa, przechodzące przez proces rehabilitacji, posiadające wady i skrzywienia kręgosłupa, to coraz częściej tego typu produkty wykorzystywane są także jako idealne narzędzia profilaktyki zdrowia naszego narządu ruchu. To, co wyróżnia fotele ortopedyczne na tle innych, konkurencyjnych produktów, to połączenie doskonałego, nowoczesnego designu, który idzie w parze z anatomicznym kształtem, który idealnie dopasowuje się do kształtu naszych ciał i ich naturalnych krzywizn. Specjalne wyprofilowania, doskonałe, dodatkowe oparcia, czy siedziska, pomagają w utrzymaniu doskonałej pozycji ciała, nawet pomimo wielogodzinnej, nieprzerwanej pracy w pozycji siedzącej. Korzystając z wysokiej klasy foteli ortopedycznych, możemy pozbyć się bądź uniknąć uporczywego bólu pleców. Co ciekawe, fotele tego typu dedykowane są także dla dzieci. 

Dlaczego warto wybrać dla siebie taki fotel?

Głównym zadaniem każdego fotela ortopedycznego jest wsparcie, korekcja, jak również zmniejszenie obciążenia dla każdej części kręgosłupa. Najczęściej to właśnie odcinek lędźwiowo- krzyżowy narażony jest na największe obciążenie podczas wielu godzin spędzanych w pozycji siedzącej. 

Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że fotel stabilizuje odcinek piersiowy kręgosłupa. Dodatkowo zmniejsza obciążenie na kość ogonową, której przeciążenie prowadzi do ogromnego dyskomfortu. Ortopedyczne modele foteli nijako "wymuszają" także prawidłową pozycję miednicy podczas siedzenia. 

Wybierz model dopasowany do własnych upodobań i preferencji 

Fotele ortopedyczne to produkty dedykowane do nauki czy pracy przy biurkach, w prywatnych pomieszczeniach, biurach czy profesjonalnych gabinetach. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań. Szeroka gama kolorów, w których produkowane są fotele sprawia, że z łatwością uda nam się dopasować model do całej aranżacji wnętrz, jak również pozostałych elementów wyposażenia. Zaczynając od klasycznej czerni, bieli, beżu czy szarości, kończąc na wyrazistych barwach, takich jak soczysta czerwień czy głęboki granat. Co więcej, fotele typu ortopedycznego dostępne są w ciekawym wzornictwie i bardzo wielu różnorodnych fasonach wykonanych w stylu nowoczesnym i klasycznym.

Na stronie internetowej https://kamilameble.pl/131-krzesla-medyczne-rehabilitacyjne możemy zapoznać się z bogatą ofertą wielu, ciekawych modeli. Szeroka różnorodność wyboru sprawia, że bez trudu uda nam się wybrać fotel ortopedyczny, który stanie się jednym z naszych najlepszych przyjaciół każdego dnia. 

 

#materiałsponsorowany