Styl retro jest wyjątkowy i niezwykle unikatowy. Nic dziwnego, że stale powraca do naszych mieszkań i zyskuje coraz to nowych zwolenników. Retro jest dla tych wszystkich, którzy cenią wnętrza z duszą i historią. A szczególnie polecany jest osobom chcącym stworzyć ponadczasowe pomieszczenia, które nadal będą modne mimo zmieniających się trendów wnętrzarskich. Odkryj, jak urządzić niepowtarzalne wnętrze! Przekonaj się, jakie plakaty najlepiej pasują do salonu urządzonego w stylu retro! 

Plakaty prl do każdego wnętrza retro

Plakaty prl nawiązujące do klimatu przeszłości to bardzo stylowe dekoracje ścienne, które w sposób szybki i efektowny zmienią każdą przestrzeń. Często wykorzystywane są do dekorowania pokoju dziennego, salonu, gabinetu czy tematycznego lokalu usługowego. W okresie PRL-u propaganda stała się bardzo powszechna. Była  obecna we wszystkich dziedzinach — w muzyce, literaturze i sztuce, aby władza mogła przekonać ludzi do swoich przekonań. Plakaty prl odgrywały niezwykle ważną rolę. Zachęcały społeczeństwo do większego zaangażowania na rzecz partii czy kraju. Chcąc przenieść się do czasów minionych lat i poczuć tamtejszy klimat, warto wykorzystać we wnętrzu unikatowe plakaty PRL. Plakaty propagandowe efektownie wyglądają samodzielnie na ścianie, jak i w połączeniu z kilkoma produktami z tej samej serii. Z pewnością unikatowe grafiki przykują wzrok odwiedzających gości i pozwolą poczuć się dobrze w oryginalnie urządzonym miejscu.

Plakaty retro odwzorowane na metalu

Papierowe plakaty mogą się podrzeć lub pomarszczyć, a fantazyjne obrazy olejne nie pasują zawsze do każdego stylu. Jeśli szukasz dekoracji ściennej do salonu w stylu industrialnym i nowoczesnym, to plakaty metalowe będą właściwym wyborem. Obrazy na metalu to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą w oryginalny sposób ozdobić swoje ściany. Nie ma znaczenia, czy planujemy powiesić metalowe plakaty w salonie, sypialni czy gabinecie, wszędzie będą dobrze się prezentować. To odporna na uszkodzenia ozdoba, którą możesz powiesić dosłownie w dowolnym miejscu, nie martwiąc się o jej bezpieczeństwo i trwałość. Metalowe plakaty wykonane są z wytrzymałej blachy, która jest odporna na ciężkie upadki i przypadkowe uderzenia. Nie musisz się bać o wyblaknięcie grafiki bądź jej czyszczenie w sytuacji zabrudzenia.

Unikatowe grafiki filmowe, motoryzacyjne oraz stare reklamy

Jednak to nie koniec, jeśli chodzi o plakaty w stylu retro. Do tej kategorii zaliczają się także ozdoby, na których znajdują się grafiki filmowe, motoryzacyjne, maksymy, stare reklamy czy pin-upy. Szczególną popularnością wśród paryskiej publiczności cieszyły się plakaty teatralne do różnych przedstawień. Większość grafik tworzonych w tym czasie była związana z filmami lub sportem. Z okazji tras koncertowych wielkich gwiazd estrady powstały liczne plakaty muzyczne. Świat artystów awangardowych nie szczędził tej formy wyrazu. Prace znanych artystów przyciągały publiczność ciekawą grą skojarzeń i techniką fotomontażu. Dzisiaj możemy wykorzystać cały dorobek przeszłości w postaci nowoczesnych wydruków o wysokiej jakości. Kiedy będziemy dobierać jednak plakaty retro do salonu, warto wybierać wzory o tematyce, która jest jak najbardziej uniwersalna i ponadczasowa. Dzięki temu zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający będą czuli się komfortowo w pomieszczeniu.


 
#materiałsponsorowany