Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów poduszek do spania. Rozmaitość rozmiarów, kształtów i typów wypełnień może sprawić, że klient poczuje się nieco zdezorientowany. Najlepsza okaże się poduszka miękka czy twarda? Z jakich materiałów powinna być wykonana? Klienci pytań mogą mieć wiele. Jak więc wybrać idealną poduszkę do spania?

Najlepsza poduszka do spania, czyli jaka?  

Zadaniem poduszki do spania jest zapewnienie wygodnego i zdrowego, regeneracyjnego snu. Po przebudzeniu powinniśmy odczuwać przypływ energii. Na jakie więc poduszki zwracać uwagę? Miękkie, bardzo miękkie, a może średnio twarde lub nawet te najtwardsze? Jak się okazuje, bardzo wiele w tym względzie zależy od indywidualnych preferencji

Wyjątkiem są sytuacje, gdy zmagamy się z problemami kręgosłupa. Wówczas potrzebować będziemy odpowiednio wyprofilowanej, zdrowotnej poduszki ortopedycznej. Zdrowotne poduszki do spania powinny idealnie dopasowywać się do kształtu ciała. Obok produktów pod głowę, które wspierają szyjny odcinek kręgosłupa na rynku dostępne są także ergonomiczne poduszki między kolana, poduszki antyrefluksowe, czy też lędźwiowe.    

Jeśli tylko pozwala nam na to budżet to inwestujmy w wysokogatunkowe poduszki do spania renomowanych producentów. Takie produkty z pewnością posłużą nam przez wiele lat w stanie niezmienionym. Inną, ważną kwestią jest oczywiście rodzaj wypełnienia. 

Jakość wypełnienia ma znaczenie – jakie poduszki do spania zdadzą egzamin?  

Wypełnienie syntetyczne, piankowe, czy może naturalne w postaci pierza lub puchu? Dla osób zmagających się z alergią przeznaczone są poduszki o wypełnieniu syntetycznym lub piankowym. Produkty wypełnione na przykład syntetycznym włóknem poliestrowym są bardzo doceniane przez użytkowników za ich zalety. Antyalergiczne poduszki są oddychające, miękkie i elastyczne. Dbają o właściwą cyrkulację powietrza i nie pozwalają na rozwój grzybów, roztoczy oraz bakterii. Można z powodzeniem prać je w pralce oraz suszyć w suszarce bębnowej.  

Alergicy bez obaw mogą korzystać również z poduszek do spania z pianki memory (Visco). Ich cechą jest to, że dopasowują się do kształtu ciała, po czym powracają do swojego pierwotnego kształtu. Z pianek termoelastycznych najczęściej wykonywane są też zdrowotne poduszki ortopedyczne. Takie produkty przeważnie można prać ręcznie w niskich temperaturach.  

Poduszka do spania z naturalnym wypełnieniem zapewnia doskonałą izolację cieplną, świetnie odprowadza wilgoć i pozwala skórze oddychać. Sprawdza się doskonale o każdej porze roku. Decydując się jednak na tego typu produkt trzeba mieć na względzie to, że pranie będzie zawsze pewnym wyzwaniem.