Na jakość snu, podczas którego zachodzi regeneracja organizmu, wpływa wiele czynników, jednym z nich jest kołdra. Jesienią i zimą powinna chronić przed chłodem, natomiast wiosną i latem zapobiegać przegrzaniu się organizmu. Niektórzy kupują kilka różnych elementów wyposażenia sypialni i zmieniają je w zależności od pory roku. Dużo lepszym rozwiązaniem wydaje się jednak kołdra całoroczna. Posiada ona sporo zalet, które rzutują na jej walory użytkowe. Dowiedz się, dlaczego warto na nią postawić!

Kołdra na cztery pory roku pozwala zaoszczędzić pieniądze, które pochłonąłby zakup kilku różnych elementów wyposażenia sypialni. W czasach galopującej inflacji stanowi godne uwagi rozwiązanie, gdyż pozostaje przyjazna dla domowego budżetu. Lepiej postawić na jedną wysokiej jakości kołdrę całoroczną, która przetrwa kilka sezonów, niż kilka mniej wytrzymałych. Jest to korzystne nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia, ale również ekologicznego. Solidnie wykonane elementy wyposażenia sypialni dłużej pozostają w obiegu zamkniętym.

Kołdra na cztery pory roku – idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w bloku

Wiele osób dysponuje niewielkim metrażem, ponieważ mieszka w bloku. Kołdra całoroczna zajmuje mniej miejsca niż kilka tego typu produktów przeznaczonych na różne pory roku. Ich przechowywanie nierzadko wymaga zakupu szafki, dla której trudno wygospodarować przestrzeń w małej sypialni.

Jak korzystać z kołdry całorocznej?

Kołdrę całoroczną można dostosować do aktualnych warunków zewnętrznych. Składa się ona z dwóch warstw – cienkiej przeznaczonej na lato oraz nieco grubszej na wiosnę i jesień. Kiedy obie połączy się ze sobą, powstaje kołdra na zimę.

Kołdra z mikrofibry gwarancją trwałości

Kompletując wyposażenie sypialni, warto zwrócić uwagę na wykonanie poszczególnych elementów. Kołdra z mikrofibry zbiera pozytywne recenzje, bo dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii doskonale przepuszcza powietrze. Cechuje ją wysoka trwałość, ponieważ zawiera włókna poliestrowe odporne na odkształcenia mechaniczne, co pozwala jej długo zachować wyjściowy kształt.

Kołdra całoroczna z mikrofibry a możliwość prania

Kołdra całoroczna z mikrofibry nie nastręcza trudności w codziennym użytkowaniu. Stosunkowo łatwo można ją utrzymać w czystości. Dobrze znosi pranie w pralce automatycznej, podczas wirowania nie ulega odkształceniom i uszkodzeniom mechanicznym.

Hipoalergiczna kołdra całoroczna – co czyni ją wyjątkową?

Warto podkreślić, że antyalergiczna kołdra z mikrofibry sprawdzi się u osób uczulonych oraz mających wrażliwą skórę. Składa się z włókien poliestrowych, które tworzą nieprzyjazne środowisko dla roztoczy kurzu domowego. W odchodach tych niewielkich pajęczaków, które żywią się ludzkim naskórkiem, występują alergizujące białka, dlatego należy ograniczyć ich namnażanie w łóżku. Ponadto hipoalergiczna kołdra całoroczna uniemożliwia rozwój bakteriom i pleśniom.

Kołdra 200x220 do podwójnego łóżka

W podwójnym łóżku najlepiej sprawdzi się kołdra 200x220, która pozwala na dokładne przykrycie się obojgu partnerom. Ponadto występuje ona również w innych rozmiarach, w tym:

  • 140x200;
  • 160x200;
  • 180x200.