Dywan do kuchni to sposób, aby nadać wnętrzu trochę przytulności i podkreślić styl aranżacji. Przede wszystkim jednak dywanik kuchenny rozłożony pod szafkami chroni kubki przed rozbiciem w razie upuszczenia. Poza tym podłogę w kuchni robi się często z terakoty lub gresu, a wtedy dywan sprawia, że jest ona cieplejsza, zarówno optycznie, jak i przy dotyku stopą. Jakie cechy powinien mieć taki dywan? Jak go dopasować do wnętrza? Podpowiadamy.

Jakie dywany kuchenne są najlepsze?

Podłogę w kuchni łatwo zamoczyć i zabrudzić, zarówno podczas zmywania ręcznego, jak i gotowania czy załączania zmywarki. Wtedy chodnik łatwo przesuwa się pod stopami, a to grozi upadkiem. Niebezpiecznie jest zwłaszcza wtedy, gdy w domu są małe dzieci lub osoby starsze i z niepełnosprawnością. Dlatego dywanik kuchenny powinien być łatwy do utrzymania w czystości i mieć antypoślizgową powłokę. Dzięki temu szybko go odkurzysz i wyczyścisz. Takie właściwości mają dywany sznurkowe do kuchni. To tzw. dywany tkane płasko ze sztucznych włókien sizalu lub polipropylenu. Są lekkie, szybko schną, a brud i kurz zatrzymują się na powierzchni.

O czym pamiętać, wybierając dywanik kuchenny?

Wiesz już, że dywanik kuchenny musi być praktyczny, ale równie istotny jest jego wzór i kolor. Ładny i estetyczny dywan do kuchni podkreśli styl aranżacji i doda wnętrzu ciepła. Dobierając dywan, chodnik do kuchni, zwróć uwagę na kolorystykę i wykonanie podłogi. Jeśli masz na podłodze płytki drewnopodobne lub w inny wzór, to wybierz dywanik o jednolitym kolorze, dopasowany do ogólnej kolorystyki pomieszczenia. Może to być kolor mebli, blatu, nawet jeśli kontrastuje z podłogą. Masz podłogę z szarych płytek lub paneli? W kuchni nowoczesnej, gdzie dominuje szarość, czerń i biel, ładnie wygląda dywan o wzorze marmuru w tych kolorach, dywan sznurkowy z motywem roślinnym lub chodnik z kuchennym wzorem filiżanek i napisami nawiązującymi do kawy. 

Sklep EUREKA zadba o wyposażenie Twojej kuchni. Sprawdź nasz asortyment na dywany kuchenne

Najciekawsze wzory dywanów, chodników kuchennych, różne wymiary i kolory znajdziesz w ofercie sklepu internetowego na stronie https://sklepeureka.pl/dywany/do-kuchni. Są tu zarówno nowoczesne chodniki, jak i dywaniki o wzorach nawiązujących do dawnych klimatów rustykalnych. Z łatwością wybierzesz taki dywan, jaki pasuje do Twojej kuchni. Sprzedawca zapewnia bezpłatną dostawę przy zakupach od 400,00 złotych, więc warto kupić przy okazji również dywan do salonu albo dywan do łazienki.

 

#materiałsponsorowany