Nowoczesna kuchnia jest przestrzenią spójną, pozbawioną zbędnych ozdób, dodatków i łatwą do utrzymania w czystości. W charakterystykę takiego wnętrza wpisują się panele szklane, które montowane nad blatem z powodzeniem zastępują tradycyjne płytki. 

Szkło hartowane do kuchni - zalety zastosowania

Przestrzeń nadblatowa w kuchni narażona jest na zabrudzenia, wpływ wilgoci i wysokich temperatur. Aby uniknąć nieestetycznego wyglądu ścian w strefie pomiędzy szafkami stojącymi, pokrytymi blatem roboczym, a dolną linią szafek wiszących montowane są trwałe, funkcjonalne osłony, dopasowane do stylu aranżacji kuchni. Najczęściej są to płytki ścienne, szklane panele oraz panele pcv w tym samym odcieniu co blat, jednak o zmniejszonej grubości. Coraz popularniejsze szkła hartowane do kuchni wykazują się odpornością na działanie wysokich temperatur oraz uszkodzeń, a dzięki hartowaniu szkła w wysokiej temperaturze, po ewentualnym uszkodzeniu produkt kruszy się w niewielkie grudki. W przeciwieństwie do szklanych odłamków nie są niebezpieczne dla osób, mających z nimi bezpośrednią styczność. 

Szkło Colorimo - modne rozwiązanie nad kuchennym blatem

Wysokiej jakości szklane panele kuchenne Colorimo są lakierowanymi na wysoki połysk taflami z efektem głębi oraz lustrzanego odbicia. Ich zastosowanie sprawdza się szczególnie w kuchniach, urządzonych w stylu nowoczesnym oraz glamour. Luksusowo i nowocześnie prezentujące się szkła hartowane do kuchni to modne rozwiązanie, które podkreśla perfekcję aranżacji i dopasowanie każdego detalu. Panel kuchenny szklany można dobrać w wersji transparentnej, mlecznej lub ze zróżnicowanymi wzorami. Najmodniejsze są obecnie efekt marmuru oraz pejzaże, tworzące unikalny efekt wizualny w pomieszczeniu. 

Szkło lakierowane hartowane - funkcjonalność o nowoczesnym wyglądzie

Łatwy w montażu panel przyblatowy laminowany dopasujesz do wymiarów swojej kuchni. Koniecznie sprawdź cenę panelu szklanego kuchennego na zamówienie gdyż cena sugerowana dotyczy najczęściej m2 lub standardowego wymiaru produktu. Ważne, by szklane panele nie były cięte amatorsko, gdyż wszelkie ingerencje w strukturę szkła hartowanego mogą osłabić jego właściwości. Panel kuchenny szklany powinien mieć co najmniej 4 mm grubości i zostać zamontowany za pomocą odpowiedniego kleju lub haczyków montażowych. Prawidłowo zamontowane szkło hartowane do kuchni prezentuje trwałość, nowoczesny wygląd, łatwość utrzymania w czystości i bezpieczeństwo użytkowania.