Girlanda kwiatowa to przepiękna alternatywa dla naturalnych kwiatów. Jest trwała i kolorowa, a przy tym do złudzenia przypomina prawdziwe rośliny. W przeciwieństwie do nich nie ma sztywnych łodyg, dlatego łatwo jest ją kształtować zgodnie z własnym pomysłem. Poza tym bez wątpienia sama w sobie jest efektowną dekoracją wnętrza, może być także wyjątkowym elementem większej ozdoby. Jak wykorzystać girlandę we wnętrzach?

Po pierwsze, spójrz na girlandę kwiatową jak na alternatywę dla naturalnych kwiatów

Girlanda kwiatowa może być ważnym elementem wystroju Twojego balkonu. Jeśli nie masz ręki do kwiatów albo Twój balkon przez większą część dnia jest bardzo nasłoneczniony, co sprawia, że nie jest optymalnym miejscem do hodowli roślin kwitnących, sztuczna girlanda kwiatowa może być doskonałym rozwiązaniem. Piękne, wysokiej jakości sztuczne kwiaty możesz wpleść w osłonę balkonu, efektownie powiesić na ścianie lub dekoracyjnej kratce z drewna.

Po drugie, pomyśl o nastrojowym oświetleniu ze sztucznymi kwiatami

Sięgnij po wysoki i szeroki wazon, do którego włożysz girlandę z kwiatów pasujących do stylu sypialni lub salonu. Dla przykładu we wnętrzu glamour sprawdzą się storczyki, a w aranżacji w duchu angielskim – róże. Włóż sztuczne kwiaty do wazonu razem z oświetleniem LED działającym na baterie.

Po trzecie, zadbaj o wiosenną lub wielkanocną dekorację nad stół

Cienka gałąź o skomplikowanym kształcie wygląda pięknie, kiedy jest opleciona girlandą kwiatową. W trakcie Wielkanocy możesz przywiesić do niej dodatkowo takie dekoracje, jak kolorowe zawieszki w kształcie jajek. Taką ozdobę możesz powiesić nad stołem na dwóch grubszych sznurkach.

Po czwarte, stwórz świecącą ozdobę wezgłowia łóżka

Co da połączenie girlandy kwiatowej i lampek choinkowych? Przepiękną dekorację wezgłowia łóżka lub ściany za łóżkiem, którą możesz uznać za nocną lampkę, np. w pokoju nastoletniej córki. To kolejny pomysł na niebanalne wykorzystanie sztucznych kwiatów do stworzenia nastrojowego oświetlenia. Pamiętaj że do wyboru masz lampki LED zarówno kolorowe jak i w dwóch tonacjach (biały oraz zimny) światła, dzięki czemu stworzysz dowolną kompozycję wnętrza. 

Po piąte, nagrobna girlanda kwiatowa jako wyraz pamięci o najbliższych

Nagrobną girlandę kwiatową, np. z chryzantem, możesz wpleść w obręcz z wikliny. To efektowna dekoracja na nagrobek niezależnie od pory roku. Warto także dokupić znicze w tonacji podobnej do kolorystyki kwiatów.

Podsumowując, ilu ludzi, tyle pomysłów… Wybierz jedną z naszych inspiracji albo sięgnij po swoje kreatywne moce i stwórz wyjątkową dekorację z girlandą kwiatową w głównej roli!