Przedpokój to niezwykle ważne pomieszczenie. To właśnie ta część domu uważana jest za jego wizytówkę. Dlatego bardzo istotne jest to, aby urządzić tę przestrzeń stylowo i wyjątkowo. Nieodłącznym elementem wyposażenia przedpokoju jest wieszak. To praktyczny, a zarazem estetyczny mebel, który może stać się efektowną ozdobą. Odkryj potencjał wieszaków do przedpokoju!

Jak dopasować wieszak do przedpokoju?

Co zrobić, aby wieszak stał się efektownym dodatkiem do wnętrza? Wiele osób patrzy na meble tego typu wyłącznie przez pryzmat funkcjonalności, nie zwracając uwagi na aranżacyjne możliwości wieszaków. Aby jednak były one nie tylko praktycznym dodatkiem, a przede wszystkim dekoracyjnym elementem, należy dopasować je do stylu pomieszczenia.

W stylu industrialnym i loftowym znakomicie prezentują się wieszaki wykonane z wysokiej jakości drewna o widocznym usłojeniu, a także elementów metalowych, najczęściej w kolorze czarnym. Takie meble świetnie podkreślają surowość tych stylów wnętrzarskich, a jednocześnie, dzięki wykorzystaniu drewna, nadają im przytulnego i eleganckiego charakteru. Jeśli chodzi natomiast o aranżacje nowoczesne, minimalistyczne, a także boho i skandynawskie, doskonałym rozwiązaniem są wieszaki w kolorze białym z drewnianymi dodatkami lub bez nich. Takie proste i estetyczne modele nie wyróżniają się we wnętrzu, a dodają mu klasy i pięknego wykończenia. W przypadku przedpokojów glamour czy też wyszukanych przestrzeni, strzałem w dziesiątkę będą natomiast wieszaki z dodatkami złotymi. To kolor kojarzący się z luksusem i elegancją, dlatego zdecydowanie warto rozważyć takie propozycje.

Jakie wieszaki do przedpokoju wybrać?

Wybór odpowiedniego wieszaka do przedpokoju nie jest prostym zadaniem, ponieważ na rynku można znaleźć naprawdę wiele interesujących opcji. Warto mieć jednak na uwadze, że wieszak powinien charakteryzować się funkcjonalnością, solidnością, a także estetycznym wykonaniem. Z racji tego, warto sięgać po rozwiązania oferowane w sklepach, zajmujących się tworzeniem wysokiej jakości, trwałych mebli, jak np. producent Kludo.

Rodzaje wieszaków

Nowoczesne wieszaki do przedpokoju występują w wielu wersjach. Dzięki temu można dopasować je zarówno do małych, jak i przestronnych pomieszczeń. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim bardzo proste wieszaki przypominające ramkę z zamontowanymi haczykami. Prezentują się one minimalistycznie, a jednocześnie efektownie. Takie modele mogą mieć bardzo prostą formę lub nieco bardziej designerską, która zwraca na siebie uwagę.

Kolejny rodzaj wieszaków to modele wzbogacone o półkę, na której można odłożyć czapki, buty zapakowane w pudełka czy inne akcesoria. Wyglądają one świetnie, szczególnie gdy konstrukcja łączy w sobie elementy drewna i metalu w różnych wariantach kolorystycznych. Jednak najbardziej funkcjonalną propozycją, wydają się wieszaki siedziskiem i półką na buty. To idealne rozwiązanie, które pozwoli uporządkowanie i estetycznie zorganizować przestrzeń.