Prześcieradło frotte z gumką wraca do łask. O miękkiej dzianinie mówi się coraz częściej i coraz głośniej. Nic dziwnego – świetnie prezentuje się w dekoracji łóżka i pozwala zbudować przytulną aranżację sypialni. Jakie jeszcze wykazuje zalety? Sprawdziliśmy. 

Czym jest dzianina frotte? Prześcieradła są miękkie i wytrzymałe

Frotte to elastyczna tkanina, wytwarzana na specjalnych krosnach. Charakteryzuje się miękką, puszystą fakturą na stronie prawej i pozostaje gładka na stronie lewej. Gruba i wytrzymała, wykazuje wysoką higroskopijność i (mimo zawartości włókien sztucznych) pozostaje przewiewna. Dzianinę frotte poleca się osobom zmagającym się z problemem nadpotliwości i osobom, które cenią sobie wyjątkowy komfort w trakcie snu bądź odpoczynku.

Prześcieradła frotte są dostępne w niezwykle szerokiej gamie kolorów. Niektóre z nich są bardzo intensywne i wyraziste. Bez względu na odcień, dzianina frotte nie blaknie na skutek prania, również bardzo częstego. Co więcej, nie odkształca się, nie kurczy i nie rozciąga. 

Zalety dzianiny frotte. Prześcieradło frotte a komfort użytkowania

Prześcieradło frotte z gumką, dostępne m.in. w ofercie https://www.nieprzecietnie.pl/przescieradla-frotte-z-gumka powstaje z wysokogatunkowej mieszanki włókien bawełnianych (82%) i poliestrowych (18%). Obecność włókien sztucznych decyduje o wytrzymałości dzianiny, a specjalny splot – o jej elastyczności. Zalety prześcieradła frotte decydują także o komforcie użytkowania. Mimo że jego powierzchnia jest, zdaniem niektórych, chropowata, pozostaje ono miękkie i nie powoduje bolesnych otarć.

Prześcieradła frotte charakteryzują się stosunkowo wysoką gramaturą, tj. 185g/m2, dzięki czemu pozostają grube i odpowiednio chłonne. Poleca się je szczególnie tym osobom, które nadmiernie się pocą. Ze względu na przeważającą ilość naturalnej bawełny w składzie dzianiny frotte, prześcieradła frotte mogą być użytkowane o każdej porze roku.

Prześcieradła frotte z gumką świetnie zabezpieczają materac. Są elastyczne, dzięki czemu perfekcyjnie się układają i pozostają na swoim miejscu przez cały czas użytkowania. 

Prześcieradła frotte a zdrowie użytkownika

Prześcieradła frotte pozostają całkowicie bezpieczne dla użytkownika. Zapewniają stałą i pełną cyrkulację powietrza, skutecznie chłoną wilgoć i nie podrażniają skóry. Ze względu na charakterystyczną miękkość zapewniają spokojny i jakościowy wypoczynek. 

 

#materiałsponsorowany