Wysokiej jakości żaluzje zewnętrzne to gwarancja nie tylko ochrony przed słońcem, ale także przed wiatrem, deszczem oraz hałasem z zewnątrz. Jest to funkcjonalna osłona przeciwsłoneczna, ale także gustowna ozdoba fasady Twojego domu lub biurowca.

Ile kosztują żaluzje fasadowe?

Koszt żaluzji fasadowych jest zależny od wielu czynników. Na ostateczną wycenę wpływają między innymi: sposób sterowania, rodzaj wybranych lamel, a także mnogość dodatkowych opcji, jak między inny możliwość zastosowania czujnika wiatru.

Jeśli chodzi o rodzaj żaluzji fasadowych, na rynku dostępne są modele sterowane ręcznie i automatycznie. Żaluzje ręczne są tańsze, jednak ich użytkowanie może być mniej wygodne, ponieważ wymagają ręcznej regulacji za pomocą korbki.

Żaluzje automatyczne są oczywiście droższe, ale dzięki wbudowanemu napędowi można je wygodnie regulować przy pomocy pilota, przycisków naściennych lub aplikacji.

Najbardziej widocznym elementem w żaluzjach fasadowych są lamele. Występują w kilku różnych rodzajach - listewki w kształcie liter C, S oraz Z. Wybór konkretnego wariantu wpływa na cenę, a poszczególne modele lamel różnią się również funkcjonalnościami.

Podsumowując, koszt żaluzji fasadowych może wynosić od kilkuset złotych do kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od wybranego modelu i jego parametrów.

Chcesz szybko wycenić popularne "fasadówki"? Cena żaluzji zewnętrznych jest do szybkiego sprawdzenia na portalu Modnie w Oknie, gdzie po wyborze konkretnej osłony możesz wprowadzić wymiary i sprawdzić przybliżoną cenę.

Jak działają żaluzje zewnętrzne?

Zatrzymajmy się przez chwilę jeszcze nad tym, w jaki sposób działają żaluzje zewnętrzne.

Żaluzje zewnętrzne to system osłonowy, który składa się z listew umieszczonych poziomo. Żaluzje te można regulować, aby dostosować przepływ światła do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz zapewnić prywatność. Dzięki temu mamy również zapewnioną cyrkulację powietrza - w odróżnieniu od rolet zewnętrznych.

Żaluzje zewnętrzne są systemem osłonowym, który umożliwia regulację przepływu światła oraz zapewnia prywatność. Ruchome lamele pozwalają na efektowną zabawę światłem, czego nie osiągniemy na przykład stosując rolety zewnętrzne. 100-procentową satysfakcję osiągniemy w modelach sterowanych automatycznie, gdyż wówczas ustawienie lamel regulujemy w sposób najwygodniejszy.

Dodatkowo możesz zdecydować się na system automatyki pogodowej. Czujnik wiatrowo-słoneczny pozwoli nam na regulację ustawienia lamel w przypadku dużego nasłonecznienia lub całkowite schowanie lamel, kiedy akurat narażeni jesteśmy na duże podmuchy wiatru. Dzięki temu zapobiegniemy zniszczeniu listewek żaluzji zewnętrznych.

Żaluzje zewnętrzne odmienią fasadę Twojego budynku

Zewnętrzne żaluzje fasadowe mogą znacznie poprawić estetykę budynku. Ich nowoczesny i elegancki wygląd przyciąga uwagę i dodaje wartości estetycznej do fasady budynku. Istnieje wiele różnych stylów i kolorów żaluzji, co umożliwia dopasowanie ich do każdego rodzaju budynku.

Sprawdzą się zarówno na nowoczesnych budynkach, ale również takich, które chcą zyskać drugie życie. Fasadowe żaluzje okażą się także idealnym rozwiązaniem do zastosowania na eleganckich biurowych fasadach

Ile kosztuje montaż żaluzji fasadowych?

Koszt montażu żaluzji fasadowych może się różnić w zależności od wielu czynników. Aby uzyskać dokładną wycenę montażu żaluzji fasadowych, najlepiej skontaktować się z jednym z doradców Modnie w Oknie. Działają oni na terenie całego kraju. Dzięki nim nie musisz martwić się montażem i przygotowują ofertę dostosowaną do indywidualnych wymagań oraz potrzeb.