Klocków LEGO chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Te fenomenalne klocki doczekały się różnych wariantów i zestawów zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jeśli wiec uwielbiacie klocki z serii Lego Friends czy Lego Technic, jestem pewna, że zainteresuje was również zestaw LEGO Icons Orchidea 10311. 608 elementów w zestawie pozwala nam po złożeniu całej konstrukcji otrzymać piękny kwiat doniczkowy Orchideę o wysokości 39 cm. Tym razem zamiast różnych postaci, pojazdów czy budynków otrzymujemy piękną roślinkę do wyeksponowania, chociażby na komodzie czy parapecie.

Zawartość zestawu

Zestaw LEGO Icons Orchidea 10311 składa się z:

  • obszernej instrukcji
  • 4 sztuki woreczków z klockami 
  • 1 sztuki separatora, rozdzielacza do klockówNasza recenzja

Klocki dedykowane są dla osób powyżej 18 roku życia, co dla mnie osobiście jest grubą przesadą. Już 8-letnie czy 10-letnie dziecko z małą pomocą osoby dorosłej poradzi sobie z zestawem. Kiedy moja 8-letnia córka zobaczyła zestaw LEGO Orchidea, od razu uparła się, aby go samodzielnie złożyć. Bardzo podobało nam się to, że klocki zostały pogrupowane w 4 niezależne zestawy. Nie musimy szukać wybranego element wśród innych pozostałych 607 klocków, co z pewnością by nużyło i spowolniało układanie. A tak, mamy mniejszą ilość elementów, z których wybieramy potrzebne w danej chwili klocki.


Co więcej, w dowolnym momencie możemy zrobić sobie przerwę od składania i spokojnie wrócić do zabawy następnym razem. Na początku oczywiście tworzymy doniczkę, jej obudowę, a potem gałązki oraz kwiaty. Możemy obserwować, jak nasz kwiat z każdą chwilą rośnie i zmienia swój kształt, zupełnie jak środowisku naturalnym.

Zasady składania kloców Lego Icons Orchidea są takie same jak w przypadku kloców Lego z innych serii, wystarczy dobrać odpowiednie elementy i je ze sobą złączyć mocno dociskając do siebie. Tak więc jestem pewna, że dziecko, które już samodzielnie złożyło jakiś zestaw klocku LEGO np. klocki Lego Creator, na pewno sobie poradzi i z tym zestawem. Oczywiście były również takie momenty, że musiałam wspierać moją córkę technicznie, ale naprawdę ten zestaw nie aż tak bardzo trudny, aby składała go tylko i wyłącznie osoba dorosła. 


Sama konstrukcja kwiatka jest dość ciekawa i może stanowić świetną dekorację w pokoju. Złożenie klocków zajęło nam w sumie jakieś 3 godziny. Składaliśmy go przed dwa dni. Jeśli więc szukacie czegoś bardziej ambitnego niż tradycyjne zestawy LEGO, polecam ten zestaw LEGO Icons Orchidea z czystym sumieniem. Masa zabawy i satysfakcji z efektu, jaki się osiąga. 
  

#materiałsponsorowany