Nowoczesny salon to przestrzeń reprezentacyjna, ale i gwarantująca relaks i rozrywkę. Poza kącikiem telewizyjnym powinien pojawić się w niej także biblioteczny. Jakie nowoczesne regały na książki się sprawdzą? Na co zwrócić uwagę przy wyborze, by zapewnić wygodę korzystanie z tej przestrzeni, a jednocześnie dopełnić wnętrze w wybranym stylu?

Regały na książki - narożne czy klasyczne? 

Wśród regałów na książki otwartych można zdecydować się na modele narożne albo klasyczne. Gdy w salonie brak jest miejsca na postawienie tradycyjnego modelu stojącego, można zdecydować się na regał wiszący albo wybrać regał narożny. Te modele zajmują zdecydowanie mniej miejsca, a jednocześnie mogą być równie funkcjonalne. Warto zwrócić uwagę na sposób montażu regału, a także to, czy ma lekką konstrukcję. Ciekawym wyborem może być chociażby regał na książki typu drzewo z półkami ustawionymi pod kątem w kształcie litery V. Takie regały zapewnią łatwość przechowywania  książek bez konieczności stosowania podpórek. Oczywiście zawsze trzeba zwrócić uwagę na stabilność regału i jego odporność na obciążenia. Regały klasyczne sprawdzą się tam, gdzie nie ma ograniczonej przestrzeni. Dzięki nim można stworzyć dużą, efektowną biblioteczkę.        

Kiedy sprawdzą się regały na książki otwarte, a kiedy zamknięte? 

Regały na książki mogą być otwarte, półotwarte, a nawet zamknięte. Te ostatnie kojarzą się z małymi szafami i rzeczywiście często tak są wykorzystywane. Jednak w domu, czy mieszkaniu, gdzie tworzy się gabinet czy przestrzeń do pracy w salonie przydadzą się regały na książki zamknięte. W zamkniętych półkach można przechowywać nie tylko książki, np. złote kruki, ale i cenne czy poufne dokumenty. Regały otwarte bez wątpienia mają charakter reprezentacyjny i ułatwiają dostęp do książek czy dokumentów.      

Jak dopasować regały na książki do aranżacji wnętrza?   

Jeżeli jesteście na etapie wyboru idealnego regału, to oferta nowoczesnych regałów dostępna na stronie: https://www.edinos.pl/regaly-na-ksiazki na pewno przypadnie Wam do gustu. Nowoczesne regały sprawdzą się nie tylko w salonie, ale i pokoju dziecięcym. Jeżeli chcecie urządzić wnętrze w prowansalskim stylu, to meble Lawendowej Prowansji świetnie się sprawdzą. Wśród nich znajdziecie regały z charakterystycznymi ryflowaniami. Oczywiście możecie postawić na nowoczesne regały w formie drzewa czy też prostokątne posadowione na ukośnych, drewnianych nóżkach, które świetnie sprawdzą się w minimalistycznym wnętrzu w stylu skandynawskim czy japandi. Regały z metalowymi elementami dopasujecie do industrialnej stylistyki wnętrza.