Odpływ liniowy prysznicowy zyskuje sobie coraz większą popularność. Do niedawna montowano go przede wszystkim w instytucjach użytku publicznego, takich jak pływalnie i szatnie. Wzrost zainteresowania odpływem liniowym ma swoje źródło w jego atrakcyjności. Ekonomiczny, kompaktowy i komfortowy w użytkowaniu zdaje się być odpowiedzią na potrzeby wielu użytkowników. Warto dowiedzieć się więcej, poznać różne modele odpływów liniowych i zacząć z tych udogodnień korzystać.

Czym jest odpływ liniowy - jak to działa?

Odpływ liniowy w kabinie prysznicowej  różni się znacząco od tradycyjnego brodzika. Przede wszystkim wprowadza do łazienki nowa jakość, elegancję i minimalizm. Dzięki kompaktowej i uniwersalnej budowie pasuje do różnych aranżacji i tworzy z nimi spójną całość. Zamiast brodzika otoczonego z każdej strony ściankami jest płaska powierzchnia z ukrytym odpływem wody. Wbudowany w podłogę kanalik z syfonem przykryty jest maskownicą, którą można dopasować do stylistyki wnętrza. Szklana, ceramiczna lub z tworzywa sztucznego wygląda estetycznie i zjawiskowo. Najlepiej wybierać te, która ma antypoślizgową powłokę, aby zapewnić sobie wysoki stopień bezpieczeństwa w czasie barania prysznica.

Dlaczego warto zamontować odpływ liniowy?

Odpływy liniowe prysznicowe to duże udogodnienie dla każdego użytkownika, a szczególnie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Tego typu odpływ zapewnia też szerokie pole manewru, jeśli chodzi o umiejscowienie prysznica. Można umieścić go nawet na środku łazienki, bo jest to niski odpływ prysznicowy i nie przeszkadza w użytkowaniu pomieszczenia.

Trzeba też zwrócić uwagę na kwestię czystości. Odpływy liniowe podłogowe nie zatrzymują zanieczyszczeń, bo nie mają ścianek i łączeń. Wystarczy zdjąć  kratkę odpływu, aby wyczyścić rynienkę i syfon. Utrzymanie kabiny prysznicowej w należytym porządku jest więc niezwykle proste.

Korzystanie z odpływu liniowego to czysta przyjemność. Salon kąpielowy zyska na metrażu i wyglądzie, a domownicy będą korzystać z nowoczesnego i przyjaznego wnętrza.