Znudziła Ci się dotychczasowa aranżacja pomieszczenia? Szukasz pomysłów na to, jak zmienić wygląd salonu lub sypialni? Wbrew pozorom domowe metamorfozy wcale nie muszą być drogie ani czasochłonne. Co więcej, nie trzeba wymieniać mebli, aby odświeżyć przestrzeń i móc cieszyć się pięknym pomieszczeniem. Diabeł tkwi w szczegółach! Poznaj pomysły na tanią i szybką zmianę aranżacji.

Kolorowa tapeta — wprowadź do wnętrza wiele barw

Jednokolorowe ściany wyglądają dość monotonnie i nie są zbyt dekoracyjne. Można to łatwo zmienić, przyklejając barwną tapetę o ciekawym wzorze! Jeśli wybierzesz model:

  • z widokiem, np. lasu lub gór, wprowadzisz do wnętrza element natury. Widok na roślinność może wpływać kojąco na nerwy. Dlatego taka tapeta świetnie się sprawdzi zwłaszcza w sypialni;
  • w kwiaty, we wnętrzu zapanuje przytulny, nieco babciny nastrój. To świetny wybór zwłaszcza do pokoju dziecięcego, ale także do korytarza czy do kuchni.

Wybór tapet jest niezwykle szeroki. Ich przyklejenie zabierze Ci kilka godzin, a rezultaty z pewnością przekroczą Twoje oczekiwania!

Ozdobne zasłony i firany — stwórz niezwykłą dekorację wokół okna

Nie chcesz marnować czasu na przyklejanie tapet czy malowanie ścian? Nic straconego! Możesz wprowadzić do wnętrza zupełnie nowy nastrój za pomocą odpowiednich dekoracji okiennych. Aby stworzyć ciekawą dekorację, sięgnij po:

  • karnisz biały — świetnie się prezentuje w każdym pomieszczeniu z jasnymi ścianami. W połączeniu z nimi wtapia się w tło, dzięki czemu jest praktycznie niewidoczny. Na karniszu, np. z oferty karnisze.com, można zawiesić delikatne, cienkie firanki. Rurki nie będą prześwitywać! W ten sposób uzyskasz estetyczny rezultat;
  • kolorowe zasłony — mocny akcent kolorystyczny we wnętrzu może całkowicie odmienić charakter pomieszczenia. Jeśli zawiesisz czerwone zasłony, w środku zapanuje ciepła aura. Z kolei niebieskie wprowadzą nieco królewski klimat!
  • cienkie, delikatne firanki — przepuszczają dużo światła, dzięki czemu we wnętrzu będzie jasno. Jednocześnie stanowią dobrą osłonę. Te osłony sprawiają, że z zewnątrz nie widać, co dzieje się w Twoim domu, tym samym można się poczuć bezpiecznie.

Dekorację okna można zmieniać nawet co miesiąc i za każdym razem tworzyć zupełnie inny nastrój!

Dekoracyjne narzuty i poduszki — prosty sposób na nową kanapę lub łóżko

Nie masz pieniędzy na nową kanapę czy łóżko? Nic straconego. Możesz odmienić ich wygląd w kilka minut za pomocą narzut i poduszek. Te tekstylia występują w wielu atrakcyjnych kolorach i wzorach. Można je dopasować np. do zasłon i w ten sposób uzyskać spójną aranżację.

Dobra narzuta zasłoni także wszelkie plamy, których nie można sprać. Dzięki temu we wnętrzu zapanuje czystość! Ponadto tekstylia można dobierać np. do pory roku czy zbliżających się świąt. W ten prosty sposób wyczarujesz w domu wyjątkowy nastrój.

Metamorfoza pomieszczenia nie musi być długa ani droga. Wystarczy drobna zmiana elementów dekoracyjnych czy nowy wzór na ścianach, aby całkowicie odmienić wnętrze w jeden dzień!