Suszenie prania w domu nie zawsze jest komfortowe. Problemem jest okres przejściowy, kiedy na dworze jest dość zimno i deszczowo oraz brak wystarczającej ilości miejsca w łazience. Całe szczęście na rynku dostępne są suszarki automatyczne, które poprawiają komfort suszarnia mokrego prania i ułatwiają życie. Sprawdzamy, jakie technologie zastosowano w nowoczesnych suszarkach do ubrań.

Technologia z pompą ciepła

Pompa ciepła to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie, które ma zastosowanie do suszenia prania. Pompa ciepła skutecznie odprowadza chłodne powietrze i zamienia je na cieplejsze. Samo działanie pompy ciepła jest niezbyt skomplikowane i nie wymaga dużego poboru energii. Dzięki niej część energii cieplnej z cyklu parowania zostaje odzyskana i ponownie użyta do suszenia. Suszenie w suszarce z nowoczesną technologią pompą ciepła jest uważane za jedno z najbardziej ekonomicznym i bezpiecznych rozwiązań dla różnego rodzaju materiałów i dzianin. Co więcej, suszarka electrolux z pompą ciepła pozwala na suszenie odzieży w temperaturze niemal o połowę niższej niż w tradycyjnych konwencjonalnych suszarkach. Ubrania przez to nie są poddawane nadmiernemu działaniu ciepła, co mogłoby wpłynąć na utratę ich kształtu i właściwości.

Technologia 3DSense

Nowoczesne suszarki do prania dają również możliwość dostosowana intensywności suszenia do rodzaju tkaniny i jej włókien. Technologia 3DSense dogłębnie skanuje włókna i automatycznie wybiera takie paramenty suszenia, które zapewnią bezproblemowe równomierne suszenie odzieży. Dzięki temu mogą być suszone wszystkie rodzaje tkanin – od jedwabiu, bawełny po wełnę, która nie straci swoich właściwości. W suszarkach wyposażonych w technologię 3DSense można suszyć także kurtki puchowe bez ryzyka ich uszkodzenia czy zniszczenia.

Suszenie ubrań z parą

Kolejną unikatową technologią, która wpływa na jakość suszenia, jest suszenie z parą. Dzięki technologii StreamSystem nie tylko szybko wysuszymy ubrania, ale również pozbędziemy się z nich zagnieceń i wszelkich nieprzyjemnych zapachów. Program suszenia z parą w suszarce do ubrań może być więc wykorzystany nie tylko do mokrych tkanin, ale również suchej odzieży, który wymaga jednak drobnego odświeżenia. Zastosowana technologia sprawia, że urządzenie staje nie bardzo funkcjonalne i jak najbardziej dostosowanie do stale rosnących potrzeb użytkowników.

Automatyczne czyszczenie

Samoczynnie czyszczący się skraplacz to technologia, która ułatwia obsługę urządzenia i zwolnią użytkowników z tego przykrego obowiązku. Na rynku dostępne są również suszarki, które nie wymagają żmudnego czyszczenia wymiennika ciepła przy okazji każdego suszenia. Czyszczą się one samodzielnie i to nawet kilkukrotnie podczas jednego cyklu pełnego suszenia. Dzięki skraplaczowi urządzanie nie potrzebują dodatkowego, zewnętrznego źródła wody. Wystarczy, że podłączymy je do prądu. Suszarka amica nie wymaga również czyszczenia filtra oraz kondensera. Funkcja AutoCleaning sprawia, że kondenser czyści się sam podczas cyklu.

Specjalne filtry do sierści, kłaczków

W każdej suszarce do ubrań zamontowane są specjalne filtry, których zadaniem jest wychwytywanie drobnych włókien czy nici, które odrywają się z ubrań podczas cyklu suszenia. Dzięki specjalnym filtrom, w suszarce można usunąć sierść z odzieży. Do filtrów trafiają również włosy, kurz oraz różne inne paprochy. To dzięki nowoczesnym filtrom w jednym miejscu zbierają się wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Z takiego filtra zanieczyszczania można potem z łatwością usunąć. Tkaniny są  czyste podobnie zresztą jak i sama suszarka..

Zdalne sterowanie suszarką do ubrań

Nowoczesne suszarki są wyposażone w łączność Wi-Fi, dzięki temu możemy sterować urządzeniem zdalnie np. przy pomocy smartfona. Co więcej, jeśli do suszarki zostanie podłączony inteligentny głośnik, istnieje możliwość wydawania jej polecań głosem. Zdalnie można sprawdzić stan suszenia, uruchomić bądź anulować wybrany program. To jednak nie wszystko nowoczesna technologia pozwala na połączenie suszarki obsługującej Wi-Fi z innymi inteligentnymi urządzeniami i usługami. To wszystko pozwala na stworzenie w pełni inteligentnego domu z automatycznymi powiadomieniami dotyczącymi suszenia. Suszarka bosch z aplikacją Home Connect pozwala nie tylko sterować sprzętem gospodarstwa domowego ale również je odpowiednio monitorować. Użytkownik otrzymuje bezpłatny dostęp do różnego rodzaju dodatkowych usług. Może skorzystać z rekomendacji dotyczących akcesoriów, inspiracji czy zaktualizować status swojego urządzenia. Dział obsługi klienta oferuje także pomoc w postaci zdalnej diagnostyki.

 

#materiałsponsorowany