Nie da się ukryć, że sprzątanie nie należy do naszych, ulubionych zajęć. Zwykle odkładamy je na ostatnią chwilę i długo szukamy motywacji, by chwycić za odkurzacz. Okazuje się jednak, że sprzątanie może być dla nas o wiele łatwiejsze, szczególnie jeśli zadbamy o odpowiednie "wyposażenie". Środki czystości i detergenty - dobrane zgodnie z ich przeznaczeniem - mogą sprawić, że wszelaki tłuszcz i kurz zniknie w kilka chwil, a my nie będziemy musieli się przy tym zbytnio wysilać. Wobec tego, jakie artykuły chemii gospodarczej powinny znaleźć się w naszym domu? 

Odtłuszczacz do kuchni - skuteczny pogromca plam z oleju!

Kuchnia jest jednym z tych miejsc, których sprzątanie zwykle zajmuje nam najwięcej czasu. Głównie wynika to z samej specyfiki tego pomieszczenia. Gotowanie, smażenie, a także inne sposoby obróbki żywności sprawiają, że olej osadza się nie tylko na kuchence czy okapie. Tłustymi plamami dośc szybko pokrywają się szafki kuchenne oraz blaty robocze w pobliżu. Właśnie dlatego, jednym z najważniejszych detergentów w naszym domu powinien stać się profesjonalny odtłuszczacz. Środek ten nie bez powodu nazywany jest "pogromcą tłuszczu". Za sprawą zawartych substancji czynnych, odtłuszczacz rozpuszcza i całkowicie usuwa tłuste plamy z każdej powierzchni. Świetnie sprawdzi się on nie tylko do czyszczenia powierzchni kuchenki czy blatów. Z jego pomocą doprowadzimy do nieskazitelnej czystości także wnętrze piekarnika czy kuchenki mikrofalowej - bez zbędnego szorowania i wysiłku. Z wyżej wymienionych powodów, tego środka czystości nie może zabraknąć w naszym domu lub mieszkaniu!

Profesjonalny spray do szyb, który nie pozostawia smug

W domu czy mieszkaniu każdego z nas znajdują się lustra, witrynki, a także okna, które sprawiają nam najwięcej problemów podczas sprzątania. Zwykle korzystamy z "budżetowych" detergentów, które cały proces jeszcze bardziej komplikują. Smugi i nieestetyczne zacieki mogą skutecznie zniechęcić nas do dalszych porządków. Wobec tego, warto zdecydować się na profesjonalny spray do mycia szyb, który możemy dostać np. w hurtowni chemicznej Roem.pl. Takie środki czystości posiadają odpowiednio wyważone proporcje alkoholu i pozostałych składników myjących, a co za tym idzie, skutecznie zapobiegają powstawaniu smug. Dodatkowo, profesjonalne detergenty do szyb są zwykle o wiele bardziej wydajne - już jedno rozpylenie pozwoi nam na dokładne umycie szklanej powierzchni. Z pewnością, takie środki czystości znacznie ułatwią nam cały proces sprzątania!

Środki czystości i akcesoria, które ułatwią walkę z uporczywym kurzem

Największym problemem w pomieszczeniach zawsze jest kurz. Osadza się on nie tylko na podłodze, ale także na meblach i dekoracjach. Nie tylko wpływa on negatywnie na estetykę wnętrz, ale także może doprowadzić do reakcji alergicznych. Próby usunięcia takich zabrudzeń przy pomocy zwykłej wody z mydłem/płynem od naczyń, zwykle dają krótkotrwałe efekty. Wobec tego warto zainwestować w specjalistyczne detergenty - w formie płynów lub spray'ów - które nie tylko usuwają kurz, ale także zapobiegają ponownemu osadzaniu się. Dzięki nim powierzchnie będą lśniły nieskazitelną czystością, a my sami będziemy mogli dbać o nie z nieco bardziej ograniczoną częstotliwością. Warto zwrócić uwagę również na odpowiednie ściereczki lub szczotki do kurzu. Powinny one być wykonane z odpowiednich materiałów i tworzyw, by zatrzymywały wszelakie nieczystości "w środku". W ten prosty sposób będzie można uzyskać najlepsze rezultaty i uwolnić się od uporczywego kurzu.