Torty to ciasta przygotowywane na specjalne okazje - wesela, chrzciny, urodziny, jubileusze. Trudno dziwić się temu, że każdy chce, aby prezentowały się pięknie i efektownie. Jakie tortowe ozdoby cieszą się obecnie największą popularnością na rynku? Po które z nich rzeczywiście warto sięgnąć?
Tortowe ozdoby - masa cukrowa nadal na topie

Wiele osób wciąż chętnie sięga po masę cukrową. Trzeba jednak pamiętać o tym, że tort wcześniej powinien poleżeć przez kilka godzin w lodówce. Gotowa masa cukrowa i barwnik spożywczy to zestaw niemal idealny. W sklepie internetowym cake-land.pl znaleźć można m.in. specjalne masy do koronek. Dodatkowo okazuje się, że samodzielne przygotowywanie figurek z masy cukrowej wcale nie jest trudne. Pomocne są w tym przypadku różne foremki i wykrawaczki.

Oczywiście nie każdy czuje się na siłach, aby takie dekoracje wykonywać samodzielnie. Dlatego alternatywnym rozwiązaniem jest zakup gotowych ozdób z masy cukrowej, które mogą mieć różne formy. Z ich pomocą tort zamienić można w małe dzieło sztuki. Kolejne ciekawe ozdoby tortowe to opłatki i dekoracje waflowe. Dzisiaj na specjalnym papierze jadalnym wydrukować można niemal wszystko.
Krem i polewa - to zawsze się sprawdza

Popularnym i dość prostym sposobem na dekorowanie wypieków jest sięgnięcie po krem. Przydać się też mogą specjalne rękawy cukiernicze i tylki służące do wykonywania różnego rodzaju wzorów. Do dekorowania tortów najlepiej nadaje się dość sztywny krem, który utrzymuje swój kształt aż do momentu rozkrojenia wypieku. Może być to krem z mascarpone czy skondensowanym mlekiem. Inną formą dekoracji jest polewa. Zawsze mile widziane są również owoce - świeże lub liofilizowane. Bardzo efektownie i elegancko prezentują się poza tym tortowe ozdoby ze słodyczami w roli głównej np. pokruszonymi ciasteczkami czy wafelkami.
Po jakie tortowe ozdoby warto sięgnąć w domu?

Niektóre osoby nie zamawiają tortów w cukierniach, ale przygotowują tego typu wypieki we własnym domu. Okazuje się, że mogą one być nie tylko smaczne, ale i efektowne wizualnie. Wcale nie trzeba być mistrzem dekoracji, aby uzyskać w domu naprawdę dobry efekt. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju akcesoria i gotowe ozdoby tortowe. Przykładem są figurki z masy cukrowej, które mimo upływu lat wciąż nie tracą na popularności. Od pewnego czasu prawdziwym hitem są również jadalne opłatki. Zawsze też można sięgnąć po rozwiązania bardziej klasyczne - kremy, polewy czy owoce.