La Cucaracha jest popularną grą planszową wydaną przez Ravensburger. Ta interaktywna planszówka  jest w stanie dostarczyć zarówno dzieciom, jaki i dorosłym mnóstwa zabawy i emocji. Jeśli szukasz łatwej do nauczenia, zabawnej i interaktywnej gry, "La Cucaracha" może okazać się świetnym wyborem. Przekonaj się sam dlaczego.

Gra dedykowana jest dzieciom powyżej 5 roku życia. Zasady gry są dość proste i przejrzyste, co sprawia, że mogą w nią grać również młodsi gracze. Gra polega na sterowaniu karaluchem po planszy  za pomocą łyżek, widelców oraz noży oraz zbieraniu żetonów za każde jego złapanie. Zawartość gry La Cucaracha to:

· 1 elektryczny karaluch - robot HEXBUG nano,
· plansza 3D z 24 ruchomymi sztućcami – nożami, łyżkami i widelcami
· 18 żetonów - karaluchów,
· 1 kostka,
· 2 pary drzwi,
· papierowa Instrukcja w różnych językach.

Recenzja:

W grze "La Cucaracha" każdy gracz korzysta z specjalnej kostki, która zamiast standardowych oczek posiada obrazy noża, łyżki, widelca lub znaku zapytania. Po rzuceniu kostką, gracz przesuwa odpowiednią ściankę w labiryncie, zgodnie z symbolem, który wylosował. Ta manipulacja powoduje zmianę układu labiryntu, aby stworzyć pułapkę dla karaluchów.

Zasady gry La Cucaracha są proste do nauczenia, a sama rozgrywa jest dość szybko i dynamiczna, co czyni ją odpowiednią dla graczy w różnym wieku. Łapanie karalucha może być bardzo ekscytujące zwłaszcza dla młodszych graczy. Gra wymaga sprytu i dużego refleksu. W zależności od znaku na kości gracz musi szybko przesuwać elementy labiryntu, aby jak najszybciej złapać karalucha i jednocześnie zablokować taką możliwość innemu graczowi. 
Element rywalizacji polega na tym, że wszyscy gracze dążą do złapania karalucha jako pierwsi i zdobycia jak największej ilości żetonów jedzenia. W grze mamy do wyboru różne ustawienia labiryntu dzięki losowemu układaniu sztućców, co zwiększa atrakcyjność gry. Może to  znacznym sposób zmieniać przebieg rozgrywek.

Gra planszowa La Cucaracha zawiera plastikowego karalucha na baterie, labirynt z plastykowych sztućców oraz żetony karaluchów. Wszystkie elementy charakteryzują się  dużą odpornością na uszkodzenia. Plansza gry jest wykonana z wytrzymałej tektury o odpowiedniej grubości. Ściany mają kolorowe i szczegółowe grafiki, które dodają atrakcyjności dla całej rozgrywki.

Choć gra jest pierwotnie skierowana do młodszych graczy, to prostota zasad i interaktywna charakter rozgrywki sprawiają, że jest ona atrakcyjna dla graczy w różnym wieku. Dorośli z  pewnością docenią grę ze względu na jej lekki charakter, humorystyczny temat (ściganie karaluchów) i możliwość rywalizacji z innymi graczami. Gra ta może z powodzeniem stanowić przyjemne urozmaicenie podczas spotkań towarzyskich czy rodzinnych.

  #Materiałsponsorowany