Stół to serce domu – to właśnie przy nim spotykamy się z najbliższymi i celebrujemy ważne wydarzenia. Może być elementem wyposażenia kuchni, eleganckiego salonu czy jadalni, jednak w każdym wydaniu wymaga odpowiedniego oświetlenia. Lampa wisząca nad blatem sprawi, że każdy posiłek w rodzinnym gronie stanie się jeszcze przyjemniejszy i bardziej komfortowy. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając lampę nad stół? Czytaj dalej – wyjaśniamy.

Lampa nad stół – czy to konieczne?

Lampa wisząca jest ciekawym rozwiązaniem – w wielu mieszkaniach służy jako główne źródło światła. Umieszcza się ją w centralnej części pomieszczenia, dzięki czemu każdy jego zakamarek jest dostatecznie oświetlony. Okazuje się jednak, że dobrze dobrana oprawa może zdobić też przestrzeń nad stołem. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – tak! Niezależnie od tego, w którym pomieszczeniu stoi Twój stół, to właśnie na tym meblu powinna skupić się uwaga Twoich gości. Jednym ze sposobów na wyeksponowanie stołu i podkreślenie jego funkcji jest dopasowanie odpowiedniego oświetlenia.

Zawieszenie nad blatem lampy wiszącej jest praktycznym, a zarazem stylowym rozwiązaniem. Pozwala dokładnie oświetlić stół i przestrzeń wokół niego, dzięki czemu spędzanie przy nim czasu jest komfortowe. Nie da się jednak ukryć, że prawidłowe oświetlenie blatu wprowadza do pomieszczenia także wyjątkowy klimat, co ma szczególne znaczenie podczas spotkań przy wspólnym posiłku.
Jak dobierać lampy sufitowe nad stół?

Lampy sufitowe nad stół sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu oprawy? Do najważniejszych kryteriów zaliczyć możemy:
– metraż pomieszczenia,
– wysokość sufitu,
– wymiary blatu,
– gabaryty lampy.

Lampy sufitowe nad stół nie mogą być zawieszone zbyt nisko nad blatem. Uznaje się, że klosz powinien znaleźć się na wysokości około 80 cm od powierzchni stołu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoi goście lub domownicy będą mogli swobodnie zjeść posiłek bez ryzyka zahaczenia o lampę. Zwróć też uwagę na wielkość oprawy – zbyt mała nie zapewni dostatecznej ilości światła. Z kolei zbyt duża nie tylko przytłoczy pomieszczenie, ale także nie wprowadzi odpowiedniego klimatu.

Gdzie można kupić modne lampy sufitowe nad stół?

Rynek oświetleniowy jest bardzo bogaty. Różnorodność opraw daje możliwość perfekcyjnego dopasowania ich stylu do charakteru i estetyki wnętrza. Obecnie możliwości zakupu modnych lamp sufitowych nad stół masz naprawdę wiele. Ciekawe modele produkuje np. ROMIR – w e-sklepie tego producenta, w specjalnie stworzonej kategorii: https://romir-lampy.pl/lampy-wiszace, znajdziesz produkty dopasowane do potrzeb współczesnych użytkowników. Lampy sufitowe nad stół to proste i ponadczasowe rozwiązanie – zdecydowanie powinny znaleźć się w Twoim wnętrzu!