Komfort snu ma ogromne wpływ na jego jakość, a tym samym i zdrowie. Jednym z najważniejszych elementów, który odpowiada za wygodę i fizjologię snu, jest odpowiednio dobrany materac. Jego wybór może jednak nie być łatwy w przypadku łóżka o niestandardowych rozmiarach, do którego musi być on dopasowany. Zamawiając materac na wymiar, możesz wybrać idealną twardość i najlepszą dla siebie technologię, by otrzymać produkt skrojony na miarę swoich potrzeb.

Niestandardowe materace na zamówienie w każdym rozmiarze

Zarówno materace piankowe, jak i modele sprężynowe, najczęściej sprzedawane są w standardowych rozmiarach jedno i dwuosobowych. Odpowiadają one popularnym rozmiarom łóżek, w tym przede wszystkim pod kątem szerokości, ponieważ ich długość to zazwyczaj standardowe 200 cm. Na rynku nie brakuje jednak łóżek w mniej typowych wymiarach, w tym na przykład modeli dla dzieci lub osób nadzwyczaj wysokich, dla których standardowa długość materaca może okazać się za krótka.

Materace na zamówienie to modele przygotowywane na wymiar, który należy podać w przesyłanej do sklepu wiadomości. W ten sposób wykonuje się materace nawierzchniowe, piankowe i sprężynowe. Złożenie zamówienia zacznij od wybrania modelu materaca z oferty sklepu. Każdy z nich opisany jest pod kątem twardości, materiałów wykonania i zastosowanej technologii. Po wyborze odpowiedniego dla siebie modelu skontaktuj się z obsługą za pomocą przeznaczonego do tego formularza. W wiadomości określ dokładnie, który pokrowiec i materac na zamówienie wybierasz, a także jaki ma mieć rozmiar.

Materace na zamówienie wyceniane są indywidualnie, a na ich cenę ma wpływ przede wszystkim wybrana technologia, materiały i rozmiar materaca. Wkrótce po kontakcie ze sklepem otrzymasz wiadomość zwrotną, w której podana zostanie końcowa cena materaca i termin realizacji Twojego zamówienia.

Materac piankowy, a może kieszeniowy? Jak wybrać idealny model?

Niestandardowe materace w rzadko spotykanych rozmiarach mogą być wykonane z różnych materiałów i w różnych technologiach. Zanim złożysz zamówienie na materac tworzony na wymiar, znajdź model odpowiedni dla siebie. Który z nich wybrać? Czym różnią się między sobą modele piankowe i sprężynowe?

Przede wszystkim pamiętaj, że najważniejszą cechą materaca, którą powinno się dobierać pod kątem własnych potrzeb, jest jego twardość. Powinna być ona tym wyższa, im większa jest waga ciała śpiącej na nim osoby, aby właściwie podeprzeć kręgosłup i zapewnić fizjologiczną pozycję snu.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy lepszym wyborem są materace kieszeniowe z konstrukcją sprężynową, czy może elastyczne modele piankowe. Różnią się one swoją budową – wewnątrz modeli kieszeniowych znajdują się sprężyny w materiałowych osłonach, natomiast materace piankowe tworzone są z bloku jednolitej pianki lub mieszanki kilku tworzyw tego typu. Materace sprężynowe doceniane są ze względu na swoją trwałość i uniwersalność. Modele piankowe to nieco nowocześniejsza propozycja, która zapewnia wygodę na tym samym poziomie przez zastosowanie elastycznej, ale stabilnej pianki jako podpory całej konstrukcji.

Materace niestandardowe pozwalają na wybór idealnego modelu dla siebie i dostosowanie go do nietypowych rozmiarów własnego łóżka. Pamiętaj, że za wygodę odpowiada przede wszystkim odpowiednia twardość materaca, elastyczność jego materiałów, zwłaszcza w wierzchniej warstwie oraz wymiary dostosowane nie tylko do wymiarów ramy łóżka, ale także i własnego ciała czy preferencji.