Aranżowanie biura nie jest zadaniem prostym (zwłaszcza, gdy dysponujemy niewielką przestrzenią), dlatego często się zdarza, że podczas tego procesu popełniamy mniejsze lub większe błędy. Jeżeli chcemy stworzyć komfortowe biuro, a przy tym nie zrujnować swojego budżetu, koniecznie sprawdźmy jakich błędów powinniśmy unikać.

Brak planowania

Jednym z poważniejszych błędów, które popełniają przedsiębiorcy kupujący meble biurowe jest brak planowania. Zdarza się, że wchodzą do sklepu i po prostu wybierają meble, które wpadną im w oko. Niestety często okazuje się, że część mebli wcale nie była im potrzebna, mogli też za nie przepłacić, gdyż podobne meble biurowe były dostępne znacznie taniej w innym sklepie. Zakupy bez przygotowania mogą skutkować zakupem mebli, których wymiary nie są dostosowane do naszego biura (szczególnie w przypadku małych biur różnica kilku centymetrów może okazać się decydująca).

Sprawdź promocje na Fotele biurowe NoNameOffice

Kupowanie zestawów mebli

Zdaniem specjalisty z salonu mebli biurowych z Katowic zakup zestawów mebli wcale nie musi być dobrym rozwiązaniem. Oczywiście zdarzają się zestawy, które zawierają wysokiej jakości, starannie zaprojektowane meble, jednak równie często w zestawie znajdują się egzemplarze, bez których moglibyśmy się obyć. Kupowanie zestawów mebli biurowych jest niewskazane w sytuacji, gdy mamy małe biuro, w którym nie ma miejsca na żadne zbędne przedmioty.

Nieliczenie się z potrzebami pracowników

Zakup mebli biurowych nie jest prosty, gdyż często nie kupujemy ich tylko dla siebie. Zdarza się, że pracodawcy kupują krzesła i biurka, które wydają się im najwygodniejsze. Niestety nie liczą się z potrzebami osób pracujących w biurze. Przykładowo dobry fotel biurowy to taki, który może być dostosowany do potrzeb zarówno filigranowej kobiety, jak i wysokiego, dobrze zbudowanego mężczyzny.

Skupianie się na walorach estetycznych, a zapominanie o ergonomii

Meble biurowe muszą dobrze się prezentować, gdyż są wizytówką naszej firmy. Jednocześnie musimy pamiętać, że nawet najpiękniejsze meble nie są nic warte, jeżeli nie zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii. Zanim zaczniemy zastanawiać się nad takimi szczegółami jak kolor czy kształt, koniecznie upewnijmy się, że meble są wygodne i solidnie wykonane.

Powinniśmy także zwrócić uwagę na to czy interesujące nas meble są wykonane z materiałów łatwych do utrzymania w czystości. Personel sprzątający nie ma wiele czasu na czyszczenie mebli biurowych, a wszelkie zanieczyszczenia, które powstają podczas intensywnej eksploatacji odbierają meblom cały urok.

Oszczędzanie na meblach biurowych

Ekspert z salonu mebli biurowych z Katowic uważa, że oszczędzanie na zakupie mebli jest poważnym błędem. Współcześnie meble biurowe możemy kupić nawet w supermarketach. Często są one źle wyprofilowane i wyprodukowane ze słabej jakości materiałów. Zdarza się, że już po kilku miesiącach użytkowania nadają się one do wymiany. Profesjonalne meble biurowe są znacznie droższe, jednak za ich ceną idzie wysoka jakość. Meble najlepszych producentów są zaprojektowane przez profesjonalistów, wykonane z najwyższej jakości surowców, a przed wprowadzeniem na rynek – wielokrotnie przetestowane. Korzystanie z nich jest nie tylko komfortowe, ale też w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Producenci są tak pewni wysokiej jakości swoich wyrobów, że oferują na nie wieloletnią gwarancję.

Jeżeli nie stać nas na zakup wszystkich wymarzonych mebli biurowych, na początek zainwestujmy tylko w te, które są nam najbardziej potrzebne.

Zapraszamy do:
NoNameOffice Meble biurowe Katowice
Księdza Biskupa Herberta Bednorza 2A/6, bud. B.1, 40-384 Katowice
Telefon: 32 254 03 01

 

#materiałsponsorowany