Twój sąsiad trenuje grę na perkusji, a jego dzieci ćwiczą swój wokal? Sąsiadka używa robota kuchennego, którego miejsce jest w muzeum techniki? Wszystkie te hałasy doprowadzają cię do szewskiej pasji? Jest na to rada. Wycisz swoje mieszkanie. Wtedy żadne niechciane dźwięki nie zakłócą twojego odpoczynku po dniu ciężkiej pracy.

1. Jak uzyskać komfort akustyczny?

2. Pomysły  na wyciszenie ścian

3. Inne sposoby na wycieszenie mieszkania
Jak uzyskać komfort akustyczny?

Wyciszenie mieszkania to dobre rozwiązanie dla osób, które mieszkają w blokach z wielkiej płyty. Były one budowane z kiepskiej jakości materiałów, a na izolację akustyczną mieszkań nikt nie zwracał uwagi. Teraz musimy zadbać sami o to, aby wygłuszyć niechciane dźwięki. Jest na to kilka sposobów. Najpopularniejszy to panele akustyczne. Są nie tylko dźwiękochłonne, ale także bardzo modne i dekoracyjne. Występują w rozmaitych wzorach i kolorach, które możesz obejrzeć tutaj: https://4wall.pl/379_fornirowane-panele-akustyczne-60x240-.Izolacyjność akustyczną pomieszczeń poprawią lamelki typu lameo na filcu. To cienkie deseczki montowane na ścianach pionowo lub poziomo, w zależności od życzenia klienta. Pomiędzy fragmentami ścian z lamelami, można przykleić tapety akustyczne, które sprawią dodatkowo, że pomieszczenie stanie się ciekawsze. Jeśli lubimy nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, zastosujmy lamele fornirowane

 
Pomysły na wyciszanie ścian

Jeżeli lubimy majsterkować, izolacja akustyczna mieszkania, nie powinna sprawić na m kłopotu. Najlepiej użyć do tego lameli na filcu. Gruby materiał świetnie tłumi dźwięki dochodzące z góry. Jeśli wygłuszanie ścian nie jest naszą mocną stroną, lepiej wezwijmy specjalistę. Zaproponuje nam różne techniki wygłuszania ścian. Jeśli zajdzie taka potrzeba, możliwe jest także wygłuszenie drzwi wejściowych, wełną mineralną. Na warstwie wełny można położyć ścianę gipsowo-kartonową, a na niej lamele lub tapetę. Lamele to ostatni krzyk mody w aranżacji wnętrz. Są bardzo dekoracyjne, praktyczne i dostępne w wielu wzorach i kolorach. 

 

 

Inne sposoby na wyciszenie mieszkania

Dobrym sposobem na wygłuszenie ścian jest zastosowanie sufitu podwieszanego. Minusem takiego rozwiązania jest konieczność przeprowadzenia remontu do dużą skalę. Innym, mniej absorbującym pomysłem są maty wygłuszające. Wykonane są z aluminium i gumy butylowej. Do tej pory stosowane były przede wszystkim w przemyśle. Dziś wkraczają także do mieszkań. Jeśli zależy nam na niskiej cenie materiałów wygłuszających, wybierzmy korek akustyczny. Pochłania on dźwięki na tyle dobrze, że stosuje się go w studiach nagraniowych.