Kominki gazowe to stylowy sposób na cieszenie się naturalnym ogniem w domu, który zapewnia pełny komfort użytkowania. Dzięki temu, że nie ma potrzeby dozorowania drewna i czyszczenia popiołu, korzystanie z nich jest wyjątkowo wygodne. Wysokiej jakości kominki gazowe nie wymagają także czyszczenia szyby, ponieważ dzięki pełnemu procesowi spalania nie zostaje ona zabrudzona. Sterowanie pracą kominka gazowego jest bardzo proste i odbywa się za pomocą pilota, co umożliwia regulowanie wielkości płomienia i włączanie lub wyłączanie urządzenia w dowolnej chwili. Kominek gazowy zawsze jest gotowy do użycia, bez potrzeby wykonywania czasochłonnych czynności przed i po paleniu.

Pełna kontrola emisji ciepła

Kominek to nie tylko piękny element wystroju wnętrz, ale także źródło ciepła. Dzięki zdalnemu sterowaniu możemy regulować ilość emitowanego ciepła poprzez zwiększanie lub zmniejszanie płomienia w zależności od potrzeb. Możliwość ręcznej regulacji wielkości płomienia za pomocą pilota umożliwia łatwe dostosowanie kominka do preferowanej temperatury. Kominki gazowe są dostępne w mocach zaczynających się od 5 kW i sięgających nawet do 20 kW, dzięki czemu są w stanie ogrzać nawet największe pomieszczenia.

Niezawodność i bezpieczeństwo

Kominki gazowe są znacznie bezpieczniejsze od swoich tradycyjnych odpowiedników na drewno, ponieważ proces spalania jest całkowicie zautomatyzowany i kontrolowany. Kolejną niezaprzeczalną zaletą kominka gazowego jest możliwość jego zastosowania w przestrzeniach publicznych - gdzie nie można stosować kominków na drewno. W przypadku kominka gazowego nie potrzebujemy nawet komina, ponieważ wylot spalin i dolot powietrza może być wyprowadzony za ścianę zewnętrzną budynku za pomocą systemu rura w rurze.

Bogaty wybór

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór kominków gazowych w różnych wariantach przeszklenia, w tym klasycznym frontowym, narożnym, trójstronnym (panoramicznym), Room Divider (wyspowym) oraz tunelowym (vis-a-vis), z paleniskami o różnych rozmiarach - od 40 cm do nawet 240 cm szerokości i od 30 cm do nawet 160 cm wysokości. Nasze kominki gazowe są zasilane zarówno gazem ziemnym, jak i gazem z butli (LPG). Mogą być wypełnione ceramicznymi imitacjami polan drzewnych, imitacją węgla lub odpowiednim kamieniem.

Przyjazny środowisku

Kominki gazowe to sprzęt przyjazny dla środowiska, który nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. W przeciwieństwie do tradycyjnych kominków na drewno, kominki gazowe nie są objęte ograniczeniami w zakresie palenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą kominków gazowych na stronie internetowej www.Omikron-kominki.pl. Montujemy kominki Warszawa i cała Polska.