Pluskwy są problemem, który potrafi spędzać sen z powiek, podobnie zresztą jak prusaki. Jednak najbardziej znienawidzone są oczywiście karaluchy, które przenoszą wiele chorób. Dziś podpowiemy Wam jak zwalczać te insekty i o czym należy pamiętać.

Zwalczanie szkodników na własną rękę - czy to się uda?

Jeżeli rano wstajecie, a na Waszym ciele widoczne są czerwone, małe kropki, to prawdopodobnie macie pluskwy. Niestety pozbycie się ich jest naprawdę trudne. Tutaj pojawia się pytanie czy zwalczania pluskiew na własną rękę się sprawdzi. Prawda jest taka, że jest to bardzo trudne, gdyż pluskwy chowają się w trudno dostępnych miejscach i wszelkiego rodzaju domowe sposoby nie pozwalają na ich zwalczenie. Warto zdecydować się na profesjonalne usługi zwalczania pluskiew za pomocą dezynsekcji. Polecamy Wam firmę świadczącą usługi, które obejmują również usuwanie prusaków. Dezynsekcja Kraków to świetny wybór.

Zwalczanie karaluchów 

Do zwalczania szkodników nie sprawdzą się żadne ziołowe mieszanki. Prawda jest taka, że problem może się tylko nasilić. Najbardziej uciążliwe niewątpliwie są karaluchy. Pomyślcie tylko, że przenoszą one wirusy grypy, rotawirusy, a nawet cholerę. Są do tego nosicielami grzybów i bakterii. Bardzo łatwo również możecie poznać, że w Waszym domu zagnieździły się te szkodliwe owady. Najłatwiej zauważyć to wieczorem. Po włączeniu światła karaluchy bardzo szybko uciekają. Gniazda najczęściej znajdują się w pomieszczeniach, gdzie występuje dostęp do wody. Trzeba wiedzieć, że owady drażni zapach kocimiętki, a także liści laurowych czy octu. Jednak pozbycie się ich domowymi sposobami nie jest możliwe. W tym przypadku sprawdzi się odpowiednio dobrana dezynsekcja, która zostanie przeprowadzona przez profesjonalistów. Często wykorzystuje się też ozonowanie. 

Sposoby na prusaki 

Prusaki to inaczej karaczany. Często pojawiają się w domu, gdyż wabi je zapach śmieci czy też okruszki jedzenia. Aby sprawdzić czy prusaki zagnieździły się w domu, należy przejrzeć produkty sypkie, którymi często się żywią, a przy tym zostawiają tam odchody. Choć prusaki nie gryzą, to mogą powodować zatrucia pokarmowe czy inne choroby. Trzeba też wiedzieć, że owady wyczuwają ciepło człowieka i często wchodzą za nim do łóżka. Jedynym skutecznym sposobem pozbycia się ich jest dezynsekcja.