Miejsce łączenia ściany z podłogą powinno być zabezpieczone za pomocą listwy przypodłogowej. W przeciwnym razie będzie prezentować się mało estetycznie, a trwałość podłogi może się obniżyć ze względu na zwiększone ryzyko podciekania wody i gromadzenia zabrudzeń w wąskiej szczelinie. Do wykończenia łączenia ściany i podłogi można wybrać listwy różnego typu, jednak na szczególną uwagę zasługują białe listwy. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

1. Listwy przypodłogowe - do czego służą?

2. Listwy przypodłogowe w kolorze białym - gdzie pasują?

3. Białe listwy przyścienne do malowania

4. Uniwersalne białe listwy przypodłogowe MDF

Listwy przypodłogowe to ważny element wykończenia pomieszczenia, gdyż bez niego podłoga i ściany prezentują się mało estetycznie. Idealne docięcie desek lub paneli jest niemożliwe, dlatego szpary pomiędzy ścianą a podłogą powinno się zakryć za pomocą listew. Dzięki nim podłoga prezentuje się czysto, schludnie i elegancko przez długie lata. Co jeszcze powinno się wiedzieć o listwach podłogowych i ich zastosowaniu?

 

 

Listwy przypodłogowe - do czego służą?

Listwy podłogowe przede wszystkim chronią dolną część ściany i zapobiegają niszczeniu podłogi. Pełnią zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne, gdyż wieńczą trudy remontu i niwelują widoczność nierównych krawędzi paneli bądź desek położonych na podłodze. Listwy przypodłogowe plastikowe uniemożliwiają szybkie wpływanie wody lub innej cieczy pod panele, dlatego zmniejszają ryzyko ich spuchnięcia po zalaniu. Dzięki nim na styku podłogi i ściany nie gromadzą się kurz, sierść, okruchy i inne zanieczyszczenia. Listwy MDF mogą maskować również przewody i kable, które bez odpowiedniej ochrony są narażone na przerwanie lub inne uszkodzenie.

 

 

Listwy przypodłogowe w kolorze białym - gdzie pasują?

Listwy z oferty takiej jak https://4wall.pl/103_listwy-przypodlogowe-biale mogą być wykorzystane do wykończenia podłogi w każdym pomieszczeniu. Można położyć je zarówno w kuchni i korytarzu, jak i w sypialni, gabinecie lub pokoju dziecięcym. Nie mają wymyślnych zdobień i nietypowych kształtów, dlatego świetnie wpisują się w ponadczasową aranżację wnętrza. Pasują do każdego stylu ze względu na swój minimalistyczny wdzięk i klasyczną formę. Z powodzeniem można dobrać je do dowolnych paneli podłogowych, desek parkietowych, wykładzin dywanowych i PCV, jak również do kafli i gresu.

Dzięki listwom panele podłogowe oraz inne materiały ułożone na podłodze wolniej się zużywają. Białe listwy podłogowe są wytrzymałe, gdyż cechują się wysoką odpornością na działanie czynników środowiskowych i mechanicznych. Nie pękają i nie tracą kształtu, a także są odporne na zarysowania, trwałe przebarwienia oraz zabrudzenia z tłuszczu, błota itp. Do ich czyszczenia można używać popularnych detergentów, dlatego nie wymagają skomplikowanej i kosztownej pielęgnacji.

 


Białe listwy przyścienne do malowania

Białe listwy przypodłogowe dają wiele możliwości aranżacji. Można malować je farbami na bazie wody, by nadać im wybrany kolor. Dzięki temu listwy MDF białe nie odbiegają od koloru ściany i idealnie się z nią stapiają, tworząc elegancką powierzchnię. Listwa przypodłogowa MDF po pomalowaniu nie tracą swoich właściwości i są równie odporne na uszkodzenia co wcześniej. Farba szybko tworzy równomierną, estetyczną warstwę, a jej nakładanie jest proste, gdyż nie wymaga długiego przygotowywania powierzchni. Wystarczy ją oczyścić z zanieczyszczeń i odtłuścić w szczególności, gdy maluje się je po kilku latach od położenia podczas zmieniania koloru ścian.

 

 

Montaż listew przypodłogowych MDF pozwala na ich wielokrotne malowanie. Listwę można dopasowywać do zmienianych kolorów ścian więcej niż jeden raz, by zawsze stanowiła estetyczny element wykończenia podłogi. W przypadku przemalowywania z ciemniejszego na jaśniejszy kolor konieczne może być nałożenie dodatkowej warstwy farby na bazie wody, by uzyskać pożądany odcień.

Zapoznaj się również z ofertą https://4wall.pl/161_sztukateria

 

 

Uniwersalne białe listwy przypodłogowe MDF

Uniwersalne listwy wykończeniowe w kolorze białym z powodzeniem można wykorzystać do wykończenia podłogi w każdym pomieszczeniu. Dzięki nim szczeliny dylatacyjne są odpowiednio zabezpieczone, dlatego podłoga służy dłużej i wygląda estetyczniej. Montaż jest nieskomplikowany bez względu na to, czy dobiera się je do podłóg drewnianych i paneli, jak i gdy służą do wykończenia podłóg wyłożonych wykładziną dywanową lub PCV. Ponadto dobrze łączą się we wszystkich kątach pomieszczenia i łatwo docinają, dlatego wykończenie ścian i podłóg prezentuje się efektownie.

 

 

Wybór białych listew przypodłogowych to świetny pomysł w aranżacji w każdym stylu. Ich ponadczasowa elegancja sprawia, że można korzystać z nich przez lata bez obaw, że pomieszczenie będzie wyglądać mało estetycznie. Przypodłogowe listwy w kolorze białym plasują do każdego koloru ścian i podłóg, dlatego zawsze tworzą spójną kompozycję z innymi materiałami.

Więcej dowiesz się na https://4wall.pl/