Aranżacja sypialni to nie tylko kwestia komfortu i funkcjonalności, ale także odzwierciedlenie Twojego gustu i stylu. To w tym pomieszczeniu zaczynasz i kończysz dzień, dlatego ważne jest, by otaczać się kolorami, które sprzyjają wyciszeniu i relaksowi. Wśród mnóstwa dostępnych odcieni farb i tapet na topie w tym sezonie są trzy kolory: szałwiowa zieleń, beż oraz grafit. Każdy z nich ma swoje mocne strony i z pewnością znajdzie swoich zwolenników.

​Sypialnia w kolorze szałwiowej zieleni – chłodna i naturalna

Nasza pierwsza propozycja to sypialnia w kolorze szałwiowej zieleni. Co to za kolor? Jest to jasna, chłodna i lekko sprana zieleń. Działa kojąco na zmysły, uspokaja i dodaje pomieszczeniu naturalnego charakteru. Kojarzona z delikatnością, harmonią i równowagą, doskonale komponuje się z drewnianymi elementami. Do tego koloru idealnie pasują także modne lampy do sypialni w kolorze złotym lub miedzianym. W aranżacji sypialni szałwiową zieleń warto połączyć z bielą, szarościami lub innymi pastelowymi barwami, które podkreślą jej delikatność. Do tego dodaj miękkie tekstylia, rośliny doniczkowe i naturalne akcenty, a pokój zyska niepowtarzalny klimat.

Aranżacyjnym hitem ostatniego sezonu jest szałwiowa zielona sypialnia z lamelami w kolorze orzechowego drewna. Lamele w jasnozielonej sypialni wykorzystasz na przykład na ścianie za łóżkiem lub jako element oddzielający przestrzeń sypialną od garderoby.

Jeśli urządzasz sypialnię, zapraszamy także do lektury artykułu: Jaki podkład pod panele laminowane w sypialni?

Beżowa sypialnia – ponadczasowa klasyka i sposób na optyczne powiększenie przestrzeni

Beż to barwa uniwersalna, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością w aranżacji wnętrz. W sypialni działa kojąco jednocześnie dodając jej elegancji i klasy. Sprawia, że wnętrze staje się jasne, przestronne i przytulne. Beż doskonale łączy się z wieloma innymi kolorami – od bieli, przez szarości, aż po głębokie odcienie granatu czy zieleni. Beżowe ściany w sypialni to więc idealna propozycja zarówno dla miłośników stylu klasycznego, jak i osób preferujących styl modern glamour.

Jasnobeżowe ściany w sypialni to także świetny sposób na wizualne powiększenie przestrzeni. Jeśli postawiłeś na duże łóżko do sypialni 220x220 cm, jasny kolor ścian sprawi, że nie przytłoczy ono całej aranżacji.

Jakie dodatki wybrać do beżowej sypialni? W przypadku eleganckiej aranżacji dobry wybór to drewniane meble, marmurowe akcenty i subtelne oświetlenie w kolorze złotym. Jeśli chcesz stworzyć bardziej swojski przytulny klimat, postaw na naturalne drewno, wiklinę, len i ciepłe, nastrojowe oświetlenie.

Grafitowa sypialnia dla miłośników stylu loftowego i industrialnego

Grafit to kolor dla odważnych, ale jednocześnie dla tych, którzy cenią sobie surową elegancję i nowoczesność. W sypialni stworzy atmosferę tajemniczości i głębi. Szczególnie w zestawieniu z uniwersalną i ponadczasową bielą. W połączeniu z surowymi materiałami, takimi jak beton, stal czy cegła, grafit stanie się bazą dla aranżacji loftowej. Jednakże, by nie przytłoczyć wnętrza, wprowadź jasne akcenty – biel, pastelowe barwy czy naturalne drewno. Oświetlenie w postaci czarnych lamp wiszących czy kinkietów podkreśli charakter industrialnej sypialni.

Możesz także pójść o krok dalej i zamiast grafitu w industrialnej lub loftowej przestrzeni wykorzystać kolor antracytowy. Ten ciemny, prawie czarny odcień koloru szarego może jednak stosunkowo łatwo przytłoczyć całe wnętrze. Stosuj go więc raczej w roli dodatku i tak jak w przypadku grafitu łącz z bielą lub bardzo jasnymi szarościami.

Bardzo ważnym elementem każdej loftowej aranżacji sypialni są także odpowiednio dopasowane meble. Cechuje je przede wszystkim surowa funkcjonalność i industrialny styl. W takiej przestrzeni idealnie sprawdzą się na przykład szafki czy wieszaki stylizowane na stare fabryczne wyposażenie. Kilka pomysłów na wykorzystanie loftowych mebli znajdziesz także w poradniku Modne meble do salonu 2023.

Każdy z wymienionych kolorów wniesie do sypialni odmienną atmosferę i nastrojowość. Wybór zależy od Twoich indywidualnych preferencji i gustu. Jedno jest pewne – każdy z tych kolorów może stać się bazą dla wyjątkowej aranżacji sypialni.