LEGO Friends Reporterska furgonetka 41749 to kolejny zestaw klocków konstrukcyjnych, który może dostarczyć dzieciom całej masy radości. A co się w nim znajduje?

Zestaw został zaprojektowany z myślą o dzieciach powyżej 6 roku życia. LEGO Friends Reporterska furgonetka 41749  to aż 446 różnych elementów. Oprócz pogrupowanych klocków znajdziemy w nim naklejki oraz instrukcje, które zawierają wskazówki, jak krok po kroku wybudować dane elementy. Warto je uważnie czytać i trzymać się ich, aby zbudować zestaw zgodnie z projektem. Po złożeniu utrzymujemy m.in. trzy postacie: Aliyę, drwala Petera i Darrela, świetnie wyposażoną furgonetkę  oraz elementy drzewa do wycinki. W furgonetce znajdują się wszystkie niezbędne narzędzia, które pomogą głównej bohaterce zestawu tworzyć i udostępniać wiadomości, takie jak ekrany, oświetlenie, kamery, mikrofony oraz notes i pióro. Samochód rozkłada się i zawiera ruchome elementy. Furgonetka reporterska z pewnością zachwyci każde dziecko.
I tym razem zestaw umożliwia dzieciom odgrywanie różnych ról i sytuacji. Główna bohaterka zestawu Aliya robi materiał na temat planowanej wycinki drzewa. Przeprowadza wywiad z młodym aktywistą, który próbuje uratować sowę mieszkającą na drzewie. Dzięki tak ciekawej tematyce dzieci mogą tworzyć miniaturowe scenariusze, w których każdy klocek i minilaleczka odgrywa konkretną postać lub rolę. 

Ten zestaw jest o tle wartościowy, że uczy empatii, zrozumienia różnych perspektyw i rozwija zdolność do rozumienia, jak działa świat. Z pozoru zwykła zabawka może przecież zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat roli zwierząt, drzew w życiu ludzi i na Ziemi.
Chociaż zestaw Reporterska furgonetka porusza konkretną tematykę, to zachęca dzieci do wykorzystania swojej kreatywności i pomysłowości. Poszczególne zestawy LEGO Friends można przecież łączyć ze sobą. W tej serii LEGO Friends znajduje się charakterystyczna postać Aliya. Można ją wykorzystać w innym kontekście. 

Bohaterka w furgonetce może zrobić materiał nie tylko związany z ochroną przyrody, ale również udać się do schroniska dla zwierząt (LEGO Friends Kawiarnia przy schronisku 41699) czy uczestniczyć w misji ratowania dzikich zwierząt (LEGO Friends Mia ratowniczka dzikich zwierząt 41717). LEGO Friends Reporterska furgonetka 41749 to bardzo ciekawie skonstruowany zestaw, który pozwala na efektywną zabawę. Najdziemy w nim wszystko, co istotne: ciekawe postacie, akcesoria i oczywiście niebanalną historię, która staje się elementem wyjściom dla własnych dziecięcych opowieści. To doskonała propozycja na prezent dla małych entuzjastów przyrody i pracy dziennikarza.

 

 

#Materiałsponsorowany