Przygody Baltazara Gąbki. Trylogia to wyjątkowe wydanie trzech książek autorstwa pana Stanisława Pagaczewskiego, które zawiera tytuły "Porwanie Baltazara Gąbki", "Misja Profesora Gąbki" i "Gąbka i Latające Talerze". To zbiór, który nie tylko rozkocha w sobie młodszych czytelników, ale także przywoła nostalgię u tych, którzy dorastali z kultową bajką. 
 
Na pewno bardzo wiele osób kojarzy "Porwanie Baltazara Gąbki". Ta klasyczna polska animacja była często emitowana w telewizji jako część programu "Dobranocka". Warto jednak wiedzieć, że przygody postaci Baltazara Gąbki to nie tylko film, ale również bajka, która została napisana w latach 60.

Historia "Porwanie Baltazara Gąbki" rozpoczyna się, gdy Smok Wawelski otrzymuje misję uratowania Baltazara Gąbki, który został prawdopodobnie porwany i przetrzymywany w Krainie Deszczowców. Wyrusza w tę niezwykłą podróż w towarzystwie Bartłomieja Bartoliniego, utalentowanego kucharza, oraz Doktora Koyota. Ich wyprawa nie jest jednak łatwa, pełna jest przygód i niebezpieczeństw, zanim dotrą do Krainy Deszczowców. 
 W Krainie Deszczowców muszą stawić czoła reżimowi Największego Deszczowca i spróbować uwolnić Baltazara Gąbkę. Ten niechętnie współpracuje z Deszczowcami, ale dzięki wybuchowi rewolucji zostaje w końcu uwolniony z więzienia. To opowieść o przyjaźni, odwadze i walce o wolność, która porusza zarówno dzieci, jak i dorosłych czytelników.

W drugiej części serii, "Misja Profesora Gąbki", główni bohaterowie wyruszają w podróż, aby rozwikłać tajemnicę masowego opuszczania przez Mypingów ich terytorium i inwazji na Gród Kraka. Podczas tej wyprawy napotykają nawet dinozaury, co dodaje elementu przygody i niespodzianki. W centrum fabuły znajduje się próba zrozumienia, dlaczego te wydarzenia mają miejsce, a także jak można temu zaradzić.

W "Gąbce i Latające Talerze" przenosimy się w bardziej współczesne czasy, gdzie bohaterowie starają się znaleźć rozwiązanie problemów związanych z ekologią, takie jak zanieczyszczenie rzek i powietrza. Smok, Baltazar i Bartłomiej stawiają czoła wyzwaniom, próbując odnaleźć Śpiących Rycerzy i przywrócić równowagę. 
 


Chociaż opowieści te powstały w latach 60., to wciąż przyciągają czytelników swoim humorem i fascynującymi przygodami. Mimo upływu czasu, ich urok pozostaje nienaruszony, co sprawia, że warto do nich wracać, czerpiąc radość z lektury. To znakomita seria, która z pewnością przyciągnie zarówno nowych czytelników, jak i tych, którzy dorastali z przygodami Baltazara Gąbki w serialu animowanym.

Trylogia to niezwykły prezent zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, którzy mają sentymentalny związek z bohaterem. Czytając książkę, można przenieść się z powrotem do magicznej Krainy Deszczowców i poczuć się, jakby się znów było dzieckiem. To wyjątkowe doświadczenie literackie, które łączy pokolenia czytelników i pozwala odkrywać lub ponownie przeżywać przygody Baltazara Gąbki.
 
 
#materiałsponsorowany