Dekoracja stołu jest tak samo ważna, jak rodzaj i sposób podania przygotowanych dań. Spójna i estetyczna, wzmaga apetyt. Co zrobić, żeby nie przesadzić z ilością ozdób? Dobrym pomysłem jest wykorzystanie nie tylko ozdobnych podtalerzy, ale także odpowiednio dopasowanego obrusu. Sięgając po tkaniny na obrusy zadbasz o pełną personalizację dekoracji i w prosty sposób nadasz jej pożądany charakter.
 

Jakie tkaniny na obrusy są najlepsze?

Po dość długiej nieobecności, obrusy wracają do łask. Oferta rynkowa, mimo że dość bogata, nie spełnia jednak wszystkich wymagań użytkowników, stąd wielu z nich decyduje się uszyć dekorację na stół samodzielnie. Jakie tkaniny na obrusy są najlepsze? Największą popularnością cieszą się te naturalne, głównie len i bawełna, przy czym zdecydowanie większą funkcjonalnością wyróżnia się bawełna. Ze względu na specyficzny ciasny splot jest mocna i bardzo wytrzymała. Jeśli zależy Ci na tkaninie o bardziej eleganckim wykończeniu, możesz sięgnąć po mieszankę bawełny i poliestru. Taki materiał bardzo często zwraca uwagę charakterystycznym połyskiem. Wysokiej jakości tkaniny są dostępne np. w kategorii https://biotextilsklep.pl/21-bawelna-obrusowa sklepu internetowego Bio Textil. 

Tkaniny na obrusy - jakie stwarzają możliwości?

Samodzielne przygotowanie dekoracji na stół jest bardzo proste: uszycie obrusu nie powinno sprawić trudności nawet początkującym. Dlaczego warto podjąć się takiego zadania? Przede wszystkim ze względu na ogromną swobodę działania. Obrusy szyte według indywidualnego projektu mogą być minimalistyczne lub bogato zdobione. Bardziej skomplikowane modele mogą łączyć różne tkaniny: metoda patchworkowa cieszy się ostatnio dużą popularnością, warto więc ten trend wykorzystać. Możesz także decydować o kształcie i rozmiarze obrusu. 

Modne tkaniny na obrusy - wzory, które warto wybrać

Tkaniny na obrusy są dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów, co pozwala precyzyjnie dopasować dekorację do aranżacji pomieszczenia. Wśród dostępnych w sprzedaży printów, szczególnym zainteresowaniem kupujących cieszą się przede wszystkim motywy roślinne. Pięknie prezentują się we wnętrzach prowansalskich i boho. Uwagę skupiają także jednolite tkaniny, w tym tkane złotą nicią. To fantastyczna propozycja do pomieszczeń skandynawskich, minimalistycznych i glamour. Estetykę retro uzupełni natomiast klasyczna krata.

 

 

#materiałsponsorowany