W nowoczesnych wnętrzach liczy się każdy detal. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na montaż kuchennego zlewozmywaka ceramicznego. To rozwiązanie spotyka się w wielu wnętrzach, niezależnie od tego, jaka estetyka w nich króluje. W czym tkwi fenomen zlewów ceramicznych? Czytaj dalej i poznaj ich 3 najważniejsze zalety!

1. Ponadprzeciętna wytrzymałość i najwyższa jakość
Zlewy ceramiczne wyróżniają się niezwykłą trwałością, przez co są uznawane za niemal niezniszczalne. Zyskują tę cechę dzięki procesowi produkcji. Podczas niego kamionka szlachetna jest wypalana w bardzo wysokiej temperaturze, przez co produkt jest odporny na skutki przypadkowych uderzeń i zarysowania. Ponadto jest obojętny na wahania temperatur. Dzięki temu gorący garnek ustawiony na powierzchni zlewu nie pozostawi po sobie śladu. Co więcej, barwniki spożywcze czy domowe kwasy również nie wpłyną na jego strukturę.

Zlewozmywaki ceramiczne są chętnie wybierane ze względu na łatwość w utrzymaniu w czystości. Materiał ten ma znakomite właściwości hydrofobowe. Na powierzchni nie osadza się kamień i nie przywiera do niej brud. Dzięki temu pielęgnacja zlewu nie przysparza trudności i nie zajmuje dużo czasu.

2. Zlewy ceramiczne – bogata paleta kolorów
Użytkowników zlewozmywaków ceramicznych bez wątpienia przyciąga wyjątkowa estetyka. Z reguły są one dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu z powodzeniem dobierzesz wariant pasujący do designu Twojej kuchni. Zlewy ceramiczne, które znajdziesz np. w e-sklepie SystemCeram, są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej. To jeden z niewielu dystrybutorów działających na polskim rynku, który oferuje kilkanaście najmodniejszych odcieni, zarówno matowych, jak i z połyskiem. Możesz więc wkomponować zlewozmywak do nowoczesnej czy klasycznej kuchni. Co ważne, zlewy SystemCeram mają aż 5-letni okres gwarancji.

3. Możliwość dopasowania zlewu do swoich potrzeb
Zlewy ceramiczne nie są wyłącznie designerskim dodatkiem do aranżacji. Mają też wiele praktycznych atutów. Występują w wielu wariantach. Możesz wybrać modele 1-, 1,5-, a także 2-komorowe. Do dyspozycji masz wersje zarówno z ociekaczem, jak i bez. Bez trudu dopasujesz więc produkt odpowiadający Twoim potrzebom.

Ceramiczne zlewozmywaki różnią się między sobą sposobem montażu. Najpopularniejsze są zdecydowanie zlewy wpuszczane w blat. Pasują do każdej kuchni, niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzona. Jeżeli poszukujesz efektownych, przyciągających wzrok zlewozmywaków, przyjrzyj się modelom podblatowym i nakładanym na szafkę. Możliwości aranżacyjnych masz nieskończenie wiele!