Przeprowadzanie porządków w domu wcale nie musi wiązać się z wielogodzinną wyczerpującą pracą. Wystarczy sięgnąć po odpowiedni sprzęt do sprzątania, który nie tylko usprawni cały proces, ale także sprawi, że stanie się on znacznie przyjemniejszy. Przekonaj się, jakie akcesoria do sprzątania mogą przyspieszyć domowe prace porządkowe.

Miotła

Trudno wyobrazić sobie domowe porządki bez miotły, która umożliwia sprawne zebranie brudu z podłogi. Wybierając to akcesorium do sprzątania, warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których zostało ono wykonane. Dobrym rozwiązaniem jest wybór miotły z wytrzymałym trzonkiem i włosiem ograniczającym elektryzowanie się drobinek. Solidny sprzęt do sprzątania domu oferuje firma Silco, w której asortymencie można znaleźć nie tylko miotły, ale również praktyczne zmiotki z szufelką. Dzięki wytrzymałym akcesoriom do zamiatania porządki w domu mogą stać się znacznie łatwiejsze.

Zmiotka z szufelką

Kolejnym akcesorium do sprzątania, które może przyspieszyć wykonywanie porządków w domu, jest zmiotka z szufelką. Pozwala ona zebrać kurz, pył i inne zabrudzenia z podłogi, aby następnie wyrzucić je do kosza na śmieci. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem z punktu widzenia ergonomii i komfortu sprzątania w domu wydaje się wybór zestawu do zamiatania typu leniuch. Składa się on z szufelki i miotły na długim kiju, dzięki temu osoba przeprowadzająca porządki nie musi się schylać, aby zebrać brud z podłogi. Jest to nie tylko wygodne, ale również pozwala w pewnym stopniu odciążyć odcinek lędźwiowy kręgosłupa i uniknąć dolegliwości bólowych.

Ściereczki z mikrofibry

Jednym z niezbędnych akcesoriów do sprzątania usprawniających prace domowe są ściereczki z mikrofibry, które doskonale zbierają kurz i chłoną wodę. Ich miękka struktura ułatwia usuwanie brudu, nie uszkadzając przy tym czyszczonych powierzchni. Ściereczki z mikrofibry sprawdzają się podczas mycia mebli, szyb i luster, ponieważ nie pozostawiają nieestetycznych smug. Dużą zaletą miękkich szmatek stanowi to, że można ich używać zarówno na sucho, jak i na mokro.

Mop ze stelażem do wycierania podłóg

Niezwykle przydatnym sprzętem do sprzątania w domu może być także włochaty mop przyśpieszający mycie podłóg. Wykorzystanie tego akcesorium przy domowych porządkach pozwala sprawnie pozbyć się zanieczyszczeń, a długi kij ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc, takich jak przestrzeń za kanapą, pod stołem czy też szafą. Mop ze stelażem sprawdza się nie tylko w przestronnych domach jednorodzinnych, ale również mieszkaniach, niwelując konieczność częstego schylania się czy też tradycyjnego wycierania podłóg na kolanach.

Wykonywanie prac domowych może stać się znacznie przyjemniejsze, gdy sięgnie się po odpowiednie akcesoria. Nowoczesny sprzęt do sprzątania powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów i przystosowany do codziennego użytkowania. Umożliwi to wieloletnie jego wykorzystywanie podczas porządku  i satysfakcję ze sprawnie przeprowadzonej pracy.